Čtenářka glady dělí teplo domova na dvě části, ale když zavzpomíná na babičku a její stará kachlová kamna s pecí, hned má jasno, kde to pravé teplo domova zažila. Děkuji Vám Glady za příspěvek.

Krásné téma a určitě všem hodně blízké.

Díky technickým vymoženostem dnešní doby  není  obtížné,  abychom doma  měli  teplo a pohodu. Teda tu pohodu už si musíme vytvořit sami ve své rodině. Myslím,  že   není důležité  na kolik stupňů máme  doma vytopeno, ale teplo domova spočívá hlavně na vztazích v rodině. Jasně že pokud dojde k poruše na topení, tak je to hodně špatné a někdy to ani rodinná soudržnost nespraví.

Takže sečteno a podtrženo, teplo domova můžeme rozdělit do dvou kategorií. Teplo domova, které je  dáno  soudržností  a láskou v rodině a teplo klasické, které je dáno fungováním tepelných zdrojů. Ideální  je , když obojí funguje v dokonalé symbioze.

Téma teplo domova ve mně vyvolává vzpomínku. V té vzpomínce je podle mých představ to pravé teplo domova. Teplo fyzické i to teplo rodiny. Je to vzpomínka z dětství, které z mé mysli nikdy nevymizí.  Jako děti jsme jezdili k babičce. Už to je  nezapomenutelná  vzpomínka. Ale moje babička měla kachlová kamna. Ta pravá kachlová kamna, na kterých se dalo i ležet. Babička na těch kamnech vařila i pekla výborné   koláče a taky se s  nimi i vytápělo. Ta pravá poezie nastávala večer. S bratrem jsme se uvelebili na peci a babička nám četla pohádku. V té chvíli jsme si to s bratrem určitě neuvědomili, ale to bylo to pravé teplo domova.

glady


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama