5c5ae8c3b2194obrazek.png

  • Navraťte froté ručníkům hebkost

Pokud váš froté ručník či župan ztratil jemnost, stalo se z něj „struhadlo“, vyperte ho společně se dvěma polévkovými lžícemi jedlé sody. Navrátit hebkost vám pomůže i ocet, ale u něj se připravte na klasický kyselý zápach.

5c5aeafc3f3a5obrazek.png

  • Prádlo jako čerstvě napadlý sníh

Aby vaše bílé prádlo neztrácelo barvu, využívejte citron nebo prášek do pečiva. Jeden celý citron vymačkejte do vody a bílé prádlo namočte minimálně na dvě hodiny. Pro maximální bělost přidejte do pračky jeden sáček prášku do pečiva.

5c5aedb4c3c7fobrazek.png

  • Na mastné skvrny

Zamazat si oblečení od oleje není nic těžkého. Horší je dostat mastný flek pryč. Zaručeným fíglem je škrob. Nastrouhejte na hrubo jednu bramboru, vymačkejte šťávu a nalijte ji na skvrnu. Nechte působit alespoň 5-6 hodin. Následně vyperte.

5c5aee5d75b65obrazek.png

  • Aby svetr nekousal

Vlna je krásný materiál, ale umí být nepříjemný. Pokud není použitá kvalitní vlna, může „kousat“. Tomu předejdete, když oděv vyperete v ruce za pomoci jemného šamponu či kondicionéru.

5c5aee939af4eobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Pro sněhobílé záclony

Chcete dodat bělost zažloutlým záclonám? Připravte si roztok vody, ve kterém rozpustíte pět polévkových lžic jedlé sody a dva prášky do pečiva. Nechte záclony namočené alespoň dvě hodiny. Následně můžete vyprat, jak jste zvyklá.

Reklama