Máte volnou chvilku jen pro sebe a chcete ji věnovat hýčkání své pleti? Nemusíte proto utíkat pro pleťovou masku do nejbližší drogerie. Bohatě vám postačí obsah vaší ledničky. Nevěříte? Pleťovou masku můžete připravit levně a snadno z potravin, které máte doma.

Příprava před aplikací masky

Než se pustíte do zkrášlování, je důležité pleť důkladně vyčistit. Vhodné pro následné vstřebávání účinných látek masky je také prokrvení pleti. Toho dosáhnete krátkým napařením kůže nad horkou lázní, jemnou masáží tváře nebo jemným peelingem.

Aplikace masky

Hotové masky se na pleť aplikují stejným způsobem. Bylo by proto zbytečné zdůrazňovat postup u každé zvlášť. Maska se nanáší v tenké vrstvě stejnoměrně na tvář. Na citlivá místa (okolí očí, rtů) maska nepatří. Zbytky masek můžete nanést na dekolt a krk. Masku nechte působit asi 15 minut, nejdéle půl hodiny, není-li u daného receptu uvedeno jinak. Po uplynutí doby působení masku důkladně opláchněte vlažnou vodou, osušte tvář a ošetřete ji hydratačním krémem.

Med a avokádo na unavenou pleť
Tato výživná pleťová s regeneračními a vysoce hydratačními účinky je vhodná pro všechny typy pleti. Se zralou a unavenou pletí dokáže dělat divy. Pokožce navrací pružnost a svěžest.
Potřebujete: 1 zralé avokádo, 1 lžičku medu, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku čerstvé citrónové šťávy. Máte-li citlivou pleť nebo trpíte alergií na citrusy, můžete citrónovou šťávu vynechat.
Příprava: Avokádo vydlabejte ze slupky a rozmělněte vidličkou na jemnou kaši, přidejte zbylé ingredience. Vše důkladně promíchejte a můžete začít s aplikací.

Rychlá stahující maska z rajčat
Rajčatová maska je vhodná především pro mastnou pleť. Má silné stahující účinky.
Potřebujete: 2 červená rajčata, pro citlivou pleť jsou vhodnější rajčata žlutá.
Příprava: Z rajčat vymačkejte šťávu a vzniklou kašičku nanášejte na obličej kosmetickým tamponem nebo speciálním štětečkem. Masku nechte působit 10 minut.

Jablko a skořice proti vadám pleti
Tato maska má lehké antiseptické účinky, čistí a stahuje póry. Zároveň pleť příjemně hydratuje a dodává kůži potřebné vitaminy.
Potřebujete: 1 zralé jablko, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku medu, 1/2 lžičky mleté skořice, 1 lžičku ovesných vloček
Příprava: Oloupané jablko nastrouhejte na jemném struhadle nebo rozmixujte. Přimíchejte zbylé ingredience a směs míchejte, dokud nevznikne jemná kašovitá hmota. Poté ihned naneste na tvář.

Vyhlazující okurková maska
Určitě si při loupání salátových okurek alespoň na čelo „přilepíte“ kousek odříznuté slupky. Okurková maska se dá vyrobit i jinak. Tato maska osvěžuje, vyhlazuje a vypíná pleť. Vhodná v horkých letních dnech.
Potřebujete: 1/2 salátové okurky, můžete přidat i trochu citronové šťávy.
Příprava: Oloupejte okurku, jemně ji nastrouhejte nebo rozmixujte, ze směsi sceďte přebytečnou vodu a dle libosti přidejte pár kapek citronové šťávy. Maska je připravená k aplikaci.

Výživná banánová maska
Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitaminů a minerálů. Maska je vhodná i pro suchou a citlivou pleť. Banán dodá pleti pružnost a potřebné živiny a vrátí ji mladistvý vzhled.
Potřebujete: 1 zralý banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje, máte-li mastnou pleť, postačí jedna, nebo olej vynecháte úplně.
Příprava: Oloupaný banán rozmělněte na jemnou kaši, přidejte vaječný žloutek a olej a důkladně promíchejte. Poté ihned naneste na pleť.

Čisticí maska z droždí
Maska je vhodná pro problematickou pleť. Má desinfekční účinky, vypíná a zbavuje pleť akné i dalších nedokonalostí.
Potřebujete: 1 kostku droždí, 3 lžíce bílého jogurtu, 1 lžičku medu
Příprava: Kostku droždí rozmíchejte s bílým jogurtem a medem, dokud nevznikne hladká kaše. Směs pak rovnoměrně rozetřete po obličeji. Po zaschnutí ji důkladně opláchněte. 

Zvláčňující tvarohová (jogurtová) maska s jahodami
Tvaroh nebo bílý jogurt zvláčňuje a výborně čistí pleť. Jahoda pomáhá odstraňovat projevy stárnutí, jako jsou například stařecké skvrny.
Potřebujete: 1 bílý jogurt nebo tučný tvaroh, 2-3 zralé jahody
Příprava: Jahody rozmělněte vidličkou a smíchejte s tvarohem případně s jogurtem. Naneste na pleť a nechte působit, dokud maska úplně nezaschne, poté opláchněte

Jak vidíte, potraviny nemusí být nutně jen k jídlu. Docela dobře poslouží pro krásu i zvenčí. Výhodou masek z běžně dostupných potravin je nízká cena a rychlá příprava. Přejeme vám příjemné hýčkání.

Dopřáváte si občas pleťovou masku? Vyzkoušíte tyto masky? Znáte ještě jiné masky z jídla? 

Reklama