Cesta

Zpáteční letenky do Milána můžete především teď na následující měsíce koupit i za 700 Kč pro jednoho. Hledejte na srovnávacích serverech, jako je letuška.cz. Pokud pojedete na prodloužený víkend musí se vám všechny věci vejít do příručního zavazadla, za které nebudete doplácet. Příplatky letecké společnosti chtějí leckdy ještě za výběr sedadel, ale pokud se nebojíte létat, přežijte necelou hodinu a půl sedět odděleně.

Ubytování

Ubytování je lepší hledat dopředu. V Miláně najdete nejlepší ubytování na Airbnb. Počítáme-li však s tím, že budete mít omezený rozpočet, znamená to, že nebudete bydlet v samostatném apartmánu. Najít však lze samostatný pokoj s vlastním sociálním zařízením u milých lidí, dvě stanice metrem od centra zhruba za 3 500 Kč za dvě noci pro dvě osoby. Rozhodně se nenechte nalákat na to, že je pokoj či byt k pronájmu sice vzdálený hodinu od centra, ale je hned u metra. Pokud jedete jen na prodloužený víkend, musíte bydlet maximálně 15 minut metrem od centra.

Jídlo

Jídlo je v Miláně poměrně drahé. Vyhněte se jakýmkoliv restauracím či bistrům v okolí Duomo. Jediné, kde si můžete s omezeným rozpočtem sednout je kavárna u Palazzo Realle. Jmenuje se Giacomco Caffe, mají tady levnou kávu a nejlepší cornetti v centru. Za jiné zákusky v okolí Duomo zaplatíte zhruba 13 euro a za párek v rohlíku 5 euro. Pokud chcete jíst levně a dobře zkuste se před cestou inspirovat českým instagramovým účtem @brambora_vmilane.

Móda

Milán je město módy, což je pravda, ale hlavně té drahé. Pokud si chcete zanakupovat, ale nemáte na účtu stovky tisíc k dobru, rozhodně neztrácejte čas v uličkách okolo Duomo, kde mají pobočky Prada či Dior. Hezké věci, které jsou leckdy šité přímo v Itálii, seženete v malém butiku na Stazione Centrale, odkud jezdí autobusy na letiště. Ale pozor, kousky jsou tady za dobré ceny, tak raději cestou tam než zpět, aby vám neuletělo letadlo!

Největší lákadla

Duomo
Katedrála Narození Panny Marie je pro turisty velkým lákadlem. Je pátou největší katedrálou v Evropě a její gotický sloh není pro Itálii tradiční. Není se tedy čemu divit, že fronty tady bývají nekonečné. Nejprve byste měly vystát frontu na vstupenky, která je zhruba na hodinu, a potom ještě do katedrály, která může trvat i dvě hodiny. Nekončícím frontám můžete předejít tak, že si koupíte vstupenky online. Koupit je však musíte minimálně den dopředu! A i tak se vyhnete frontě jen v případě, že si koupíte vstupenku jak na prohlídku katedrály, tak na výtah, který jede na terasy. S obyčejnou vstupenkou budete stát.

Poslední večeře
V Miláně možná budete chtít vidět i obraz poslední večeře v kostele Santa Maria delle Grazie. Pokud na tom opravdu trváte, připravte se na to, že si musíte vstupenky koupit několik měsíců dopředu a s průvodcem bude jedna stát 1 200 Kč. Jestli však toužíte jen po zážitku, možná vám bude stačit Poslední večeře v Palazzo Reale (vstup 14 euro). V dechberoucích prostorách královského paláce visí velký gobelín s Poslední večeří a z druhé strany je „slow motion“ video projekce tohoto obrazu. Do toho všeho hraje vážná hudba a vy máte v tu chvíli pocit, že je život mnohem dramatičtější, než se vám doposud zdálo. Opravdu vznešený zážitek!

Zdroj fotografií: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama