EasyJet, přední evropská nízkonákladová letecká společnost, změnila celkový koncept létání, doslova naučila lidi létat, a to tím, že nabízí kvalitní služby za velmi příznivou cenu. Omezením různých „parádiček“, které často najdeme u klasických aerolinií, a díky tomu, že pečlivě sleduje a snaží se snižovat svoje náklady, si může easyJet dovolit nabídnout zákazníkům skvělé ceny, které mnohdy odpovídají jen zlomku ceny letenky u jiných leteckých přepravců.

Obvykle se ceny easyJet letenek zvyšují s blížícím se datem odletu, proto je nejlepší si letenku zajistit co nejdříve, jak jen to bude možné. Cena se odvíjí také od poptávky - ty nejlevnější letenky jsou dostupnější v obdobích, které nejsou tak žádané, například lety uprostřed týdne. Proto jakmile uvidíte cenu za letenku, která je pro vás zajímavá, neváhejte a zarezervujte si místa ihned na www.easyJet.com.  Může se stát, že když se vrátíte k rezervaci podruhé, už budou pryč! Že jste si nikdy takto letenku nesháněli? Přinášíme vám stručného průvodce, jak je možné si v 10 krocích udělat rezervaci letenky s easyJet:

1. Jděte na stránky www.easyJet.com a v pravém horním okně si zvolte, v jakém jazyce chcete webové stránky mít, tedy nejspíše češtinu.

2. Rezervační formulář najdete přímo na hlavní stránce – vyberte si místo odletu a příletu, datum, kdy chcete cestovat, a počet cestujících. Můžete také vepsat počet dětí a kojenců, kteří budou cestovat s vámi. Poté klikněte na tlačítko „Zobrazit lety!”

3. Ukáže se vám nabídka cen v hledaný den a v jeho okolí. Vyberte si datum a cenu, která vám nejvíce vyhovuje, kliknutím na kolečko u příslušného letu. Po stisknutí tlačítka „Další krok“ se vám ukáže celková cena, včetně daní a poplatků, kterou zaplatíte. Zároveň si můžete zarezervovat některou z doplňkových služeb, které jsou dostupné na daném letu, jako je například odbavení po internetu nebo přednostní nástup na palubu.

4. Ve třetím kroku rezervace se vám ukáže celková cena vašich letů, včetně daní a poplatků. V této fázi je vám také nabídnuta možnost si za speciální cenu pronajmout automobil v cílové destinaci a další služby.

Plánujete cestovat se zavazadlem k odbavení navíc, sportovním vybavením, či váží vaše zavazadlo k odbavení více než je povolených 20 kg? Potom za to budete muset zaplatit příplatek. Uděláte-li to už nyní, on-line během vaší rezervace, vyjde vás to mnohem levněji!

5. V dalším kroku se od vás očekává zadat údaje o cestujících a způsobu placení. Pokud jste úplně novými zákazníky easyJet a ještě nemáte svoje přístupové heslo, klikněte na „Pokračovat bez přihlášení“. Vyplňte údaje o sobě i dalších cestujících a způsob platby. Můžete platit jak debetními, tak kreditními kartami, za transakci je účtován drobný poplatek.

Nakonec potvrďte váš nákup a jděte na Rezervovat teď”.

6. Po ověření platby se ukáže stránka, kde jsou všechny detaily o cestě: Datum a čas odletu a příletu, celková cena a to nejdůležitější – kód vaší rezervace. Potvrzení o rezervaci vám přijde rovněž na vaši e-mailovou adresu. U easyJet neexistují žádné papírové letenky, stačí provést tuto rezervaci on-line. Když přijedete na letiště, stačí se u odbavovací přepážky prokázat platným pasem nebo občanským průkazem (podle země, kam letíte) a pro jistotu doporučujeme mít s sebou i rezervační kód.

7. Ve většině destinací easyJet včetně Prahy je k dispozici také služba check-inu po internetu. Nemáte žádná zavazadla k odbavení? Potom není nutné, abyste se odbavovali až na letišti. Kdykoliv v období 60 dnů před odletem se můžete vrátit ke své rezervaci a odbavit se z pohodlí svého domova. Stačí si jen na easyJet webových stránkách přihlásit pod „Moje easyJet.com“ a vytisknout si svůj palubní lístek. Na letišti tak můžete jít rovnou k celním a bezpečnostním kontrolám a k nástupnímu místu k vašemu letu. Navíc tak ušetříte spoustu času. Stačí, když se dostavíte k odletu 25 minut dopředu, zatímco jinak se odbavovací přepážka zavírá už 40 minut před odletem.

8. Na stránky Moje easyJet.com” můžete také jít v případě, že potřebujete udělat jakékoli změny ve vaší rezervaci. Zadejte váš e-mail, heslo a kód rezervace, a poté můžete za poplatek provést změny, které chcete: Změnit datum, čas a dokonce i jména cestujících.

V případě, že budete muset zcela zrušit Váš let, máte nárok na vrácení letištních poplatků.

9. Příště to můžete být právě vy, kdo se dozví jako první o skvělých cenových nabídkách easyJet a různých promo akcích – zaregistrujete se zdarma k „eOffers“ na www.easyJet.com

10. Šťastnou cestu a příjemný let!

easyJet létá do:


Aberdeen, Alicante, Almeria, Amsterdam, Asturias, Athens, Barcelona, Basel, Belfast, Berlin, Bilbao, Bordeaux, Bournemouth, Bremen, Bristol, Budapest, Brussels,  Cagliari, Cologne, Copenhagen, Casablanca, Dortmund, East Midlands, Edinburgh, Faro, Geneva, Glasgow, Grenoble, Hamburg, Ibiza, Inverness, Istanbul, Krakow, La Coruna, La Rochelle, Lisbon, Liverpool, Ljubljana, London Gatwick, London Luton, London Stansted, Lyon, Madrid, Mahon, Malaga, Marrakech, Marseille, Milan Linate, Milan Malpensa, Munich, Murcia, Naples, Newcastle, Nice, Olbia, Palermo, Palma, Paris Charles de Gaulle, Paris Orly, Pisa, Porto, Prague, Riga, Rijeka, Rimini, Rome, Split, Tallinn, Thessaloniki, Toulouse, Turin, Valencia, Venice, Warsaw

 

Letenky si rezervujte na www.easyJet.com