Nepoddajné letní střevíčky, nové nerozchozené boty, dlouhá náročná procházka či celodenní capkání po obchodech nebo památkách… Všichni to jistě známe. Obzvláště teď po zimě, kdy jsou naše nohy zvyklé na pohodlí měkké zimní obuvi, nejsou naše chodidla připravena zvládnout celodenní nošení páskových bot či nových balerínek.  Výše zmíněné faktory mohou způsobit vznik bolestivých puchýřů a otlaků, které dokáží pořádně znepříjemnit život. Nemusíme se jich však příliš obávat, pokud se vybavíme skvělou horkou novinkou, voňavými NexcareTM  Gelovými náplastmi. Během okamžiku nám pomohou od bolesti a navíc působí i preventivně. Už při vzniku pouhého červeného otlaku pomohou účinně předcházet vzniku puchýře.

náplast

 Puchýř je běžným nepříjemným kožním problémem, se kterým se setkáváme v každodenním životě často. Nejvíce jím bývají postiženy dolní končetiny. Za vznikem puchýře stojí ve většině případů mechanické poškození způsobené tlakem a třením. Při postupném oddělování nebo praskání svrchních vrstev kůže se vytváří kapsa, která se rychle vyplní tekutinou. Ačkoli se nejedná o závažný zdravotní problém, může nás puchýř potrápit především bolestivostí a je třeba dbát na správné ošetření, aby se pod kůži nedostala infekce.

náplast

Pokud se již tento nechtěný problém objeví, mnohé z nás to odradí od sportovních aktivit či od nošení oblíbených bot. Není však potřeba se hned vzdávat. Řešení, které pomůže zamezit vzniku puchýřů, je na dosah. Zcela nové NexcareTM  Gelové náplasti poslouží jako prevence proti vzniku puchýře, takže je lze použít hned, jakmile se chystáte vlézt do nových botiček nebo zdolat náročnou pěší túru. Pomáhají také hojit již existující puchýře. Vypadají skvěle, mají kompaktní anatomický tvar, jsou voděodolné a úžasně měkoučké. Transparentní zabarvení je velmi praktické, nikdo si náplastí ani nevšimne, takže jimi směle můžete ozdobit i nožku v letních páskových střevíčkách. Kromě toho, že se vám zalíbí již na dotek, zaujme vás i jejich další přednost. Nejen proto, aby krásně voněly, ale též aby se vaší pokožce dostalo potřebného zklidnění, jsou napuštěny esenciálním levandulovým olejem.

Nové NexcareTM Gelové náplasti jsou skutečně příjemnou novinkou v léčbě puchýřů. Využívají totiž metody tzv. mokrého hojení. Jsou to hydrokoloidní náplasti, které ve srovnání s tradiční léčbou nabídnou rychlejší obnovu škáry a pokožky a zmírní i zánět a bolest. Výhodou používání hydrokoloidních náplastí je především okamžitá úleva od bolesti, podpora rychlého hojení a ochrana proti bakteriím z vnějšího prostředí, tedy riziku infekce. Oproti klasické náplasti tvoří bílý gel místo strupu, po nalepení okamžitě uleví od bolesti. Ačkoli je rána izolována od vnějšího prostředí, umožní náplast zároveň ráně dýchat. Náplast je schopna odvést pot a nevznikne nehezká jizva.

Co jsou hydrokoloidy

Jsou to semisyntetické substance, schopné tvořit v kontaktu s vodou gel. Při kontaktu s exsudátem z rány hydrokoloidní částice gelovatí a tvoří tak podmínky vhodné pro proces hojení jak z hlediska vlhkosti, tak i pH. Hydrokoloidní vrstva v kontaktu s exsudátem (výpotek hnisu) z rány se sama stává tekutou a tvoří bílý gel místo strupu. Tento gel brání tomu, aby se náplast přilepila k ráně, a vytváří celý soubor podmínek urychlujících proces hojení.

náplastNáplasti se prodávají se ve dvou velikostech. Ty menší mají tvar podobný klasické náplasti a hodí se například na puchýře na prstech. Větší náplasti mají trojúhelníkový tvar a využijete je skvěle například pro léčení puchýře na patě.

Doporučená cena NexcareTM Gelových náplastí na puchýře s vůní levandule činí:

99 Kč pro balení velkých hydrokoloidních náplastí po 5 ks

89 Kč pro balení menších náplastí po 6 ks

Výrobky NexcareTM jsou k dostání pouze v lékárnách a více informací o nich naleznete na www.nexcare.cz.

Reklama