hsdfh

Zima se blíží a s ní i plískanice, vítr a sněhové bouřky. Co takhle vyrazit za teplem? Zkuste třeba Kanárské ostrovy, nejsou daleko a Canaria travel je opravdový odborník.

Jaké jsou nejznámější obydlené ostrovy, kam můžete vyrazit? Každý z nich má svůj specifický ráz a na každém najdete trochu něco jiného.

  • Tenerife (2 034 km2) Největší z Kanárských ostrovů s nejvyšší horou Španělska Pico del Teide (3 718 m n. m.). Jih se vyznačuje příjemnými slunnými plážemi, zatímco sever nabízí pohled na úrodnou krajinu bohatou na lesy i políčka.
  • Fuerteventura (1 659 km2) Je druhým největším a zároveň nejdelším z Kanárských ostrovů. Tento krásný ostrov je rájem pro milovníky koupání v moři, protože na něm najdou 144 pláží s bílým pískem a křišťálově čisté moře. Nejvyšší horou ostrova je Pico de la Zarza (807 m n. m.).
  • Gran Canaria (1 560 km2) Je turisticky nejoblíbenějším ostrovem. Nabízí překrásné zátoky a pláže, fascinující útesy, horské masívy s nejvyšší horou Pozo de las Nieves (1 949 m n. m.) i přírodní rezervace s množstvím dalších zvláštních úkazů. V jižní části ostrova se rozkládá malá poušť - duny Maspalomas, které uchvátí každého návštěvníka.
  • Lanzarote (845 km2) Leží ze všech Kanárských ostrovů nejseverněji. Zvláštním protikladem poklidného venkovského života je tajemná krajina se zřetelnými stopami vulkanické činnosti, které dominuje sopka Tenequia. Nejvyšší horou ostrova je Peňas del Chache (671 m n. m.).
  • La Palma (708 km2) V porovnání s rozlohou se pyšní nejvyššími vrcholy na světě. Nejvyšší horou je Roque de los Muchachos (2 423 m n. m.). Nabízí zurčící vodopády i exotické ptáky, ještě činnou sopku nebo opalování na pláži s lávovým pískem.
  • La Gomera (378 km2) Ostrov se vyznačuje bujnou vegetací, příkrými svahy a vulkanickými útesy, na kterých se nacházejí starobylé pevnosti. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Garajonay (1 487 m n. m.).
  • El Hierro (268 km2) Ostrov plný romantiky překvapí svou tropickou flórou, borovicovými a vavřínovými lesy nebo krajinou zvrásněnou lávou a strmými úbočími.

fjdfjg

Říkáte si, jakou cestovku vybrat? „My jsme s přítelem na konci léta jeli s Canaria travel na Fuerteventuru,“ říká jednadvacetiletá studentka Kateřina. „Zájezd jsme si vybrali přímo on-line na stránkách, a teprve když byl čas, jsme si potřebné dokumenty vyzvedli v cestovce,“ pokračuje s tím, že za celou dovolenou nenastal jediný problém. „Snad jen jedna maličkost - auto v kategorii, které jsme chtěli, už na ostrově nebylo k dispozici, tak nám cestovka vyjednala lepší a větší vůz za stejnou cenu,“ říká.

S přítelem si vybrala romantický hotel mimo civilizaci, rodičům s dětmi by ale spíš doporučila větší letovisko na severu nebo jihu ostrova. „Zkuste Corralejo nebo Morro Jable, zvlášť pokud si neplánujete půjčit auto. V těchto rozsáhlých letoviscích najdete vyžití jak pro sebe, tak hlavně pro děti. Je tu zoo, akvapark a velká spousta dalších atrakcí,“ doplnila Kateřina s tím, že pokud preferujete nádherné nekonečné pláže, určitě musíte Fuerteventuru vyzkoušet. „Delegáti na ostrovech vám určitě ochotně poradí, kde je nejlepší koupání, a zajistí třeba i výlety.“

jtrk

Čtěte také...

Kam na Kanáry? Fuerteventura je to pravé!


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025.