U nás v rodině jsme dlouhá léta mívali krásný staročesky zdobený stromeček. Menší smrček v květináči, aby nám vydržel pár let, slaměné ozdoby a červené mašle. A pak jsme od této tradice opustili a vydali se modernější cestou – náš smrček jde teď s dobou. Zdobí ho velké blýskavé ozdoby Swarovski.

A co vy? Držíte se raději ověřené klasiky, kterou si připomínáte rok co rok? Nebo se nebojíte každé Vánoce menší či větší změny?

Trendy Vánoce 2017

Zlatou, modrou nebo červenou nečekejte. Letos jsou jasnými favority barvy celkem dvě – bílá a trochu netradiční fialová. Bílá je jasná jednička. Symbolizuje čistotu, nevinnost, dýchá z ní luxus, opticky skvěle zvětšuje prostor a hodí se navíc prakticky ke všemu. S touto barvou neuděláte chybu v žádném jejím odstínu – od sněhově bílé, po slonovinovou kost až třeba k jemně krémové. Vedle nešlápnete ani s pouze bílými ozdobami a mašlemi ani s bílým stromečkem, který bude slušet zejména modernímu interiéru.

Fialová se opravdu může zdát trochu neslavnostní, ale nenechte se mýlit, s Vánocemi a adventem je tato barva spjata odjakživa – podle barvy kněžského roucha. Je to také barva mystická, magická, symbolizuje duchovno a srdečnost. Co se týče vánoční výzdoby, klidně popusťte uzdu fantazii a nebraňte se třeba i dvěma či třem odstínům. Kombinace právě těchto dvou zmíněných barev je rozhodně tou nejlepší a nejvíce trendy variantou.

Návrat k přírodě

Pokud moderně příliš neholdujete, máme dobrou zprávu i pro milovníky přírodních materiálů. Ty jsou totiž také letos trendy! Je to vlastně takový návrat ke staré dobré klasice a tradici. Takže, chcete-li do příprav domácích dekorací a ozdob na stromeček zapojit i děti, máte jedinečnou příležitost. Zelenou má sláma, šišky, proutí, sušené plody a květy, ořechy...

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Uložit

Reklama