Pokud se letos na Valentýna chcete vyhnout výlohám plným rudých srdcí a plyšákům se zamilovanými vzkazy, zkuste jej pojmout originálně. Třeba jako ve Finsku. Tam je 14. únor pojmenován jako Den přátel. Ten podle zvyku zdejší obyvatelé tráví převážně v sauně a lázních s přáteli i rodinou, navzájem si darují nejčastěji knihy a nechybí samozřejmě tradiční jídlo a pití, například v podobě severské prémiové klasiky vodky Finlandia. Ale i romantika zde má své místo.

finlandia

Ne každý kout světa slaví 14. únor tak, jak to známe my. Ve Finsku tento den považují za všeobecnou oslavu přátelství a vzájemné náklonnosti. Den přátel Finové nejčastěji tráví společným odpočinkem v saunách a lázních, bývá zakončený dobrým jídlem a pitím. Místo srdcí a růží se lidé nejčastěji obdarovávají knihami, ale ani o romantiku nepřicházejí.

Ať jste Valentýna nikdy neslavili nebo jej připravujete každý rok, nechte se letos inspirovat evropskými seveřany a zamluvte si místo v sauně nebo zajděte na masáž. Na večer připravte stylově finské menu v podobě lososa a po něm si s přáteli přiťukněte například drinkem z vodky Finlandia. Takto prožitý Valentýn vás jistě osvěží a povzbudí více než kila čokolády a mžourání na svou polovičku ve světle svíček v přeplněné restauraci.

Tipy na valentýnské drinky

Drinky z vodky Finlandia příjemně zakončí váš originální valentýnský den. Po sauně si Finové vodku dopřávají čistou, ale pro své přátele můžete vyzkoušet přeci jen něco více poetického. Prémiová Finlandia Vodka jemné chuti se hodí do koktejlů, kde skvěle doplňuje ostatní přísady. Díky rozsáhlému portfoliu variant - Grapefruit, Lime, Mango, Cranberry - se dá dobře kombinovat s různými šťávami, ovocem i jinými lihovinami, a vytváří tak široké spektrum rozmanitých chutí, které ocení především milovníci nových receptur, experimentů a objevování.

Lime Appletini

finlandia4 cl Finlandia Lime
1 střik Sour Apple Liqueur
2 cl jablečného džusu
1 střik limetkové šťávy
jablko na ozdobu
koktejlová sklenka

Postup přípravy:
Do shakeru vložíme kostkový led a přidáme ingredience dle receptury. Vše důkladně promícháme, nalijeme do vychlazené sklenice a podáváme. Koktejl můžete ozdobit plátky jablka.

Finlandia Cosmopolitan

finlandia3 cl Finlandia Vodka
1 cl Cointreau/Triple Sec
3 cl brusinkového džusu
1 cl limetkové šťávy
koktejlová sklenka
gumové medvídky na ozdobu

Postup přípravy:
Do shakeru vložíme kostkový led, přidáme ingredience dle receptury. Vše důkladně promícháme, nalijeme do vychlazené sklenice a podáváme. Koktejl můžete ozdobit například gumovými medvídky. Tímto originálním zdobením jistě pobavíte svou společnost.

Více informací a tipů na koktejly z Finlandia Vodky naleznete na www.finlandiafriends.cz. Portfolio Finlandia Vodka v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také na e-shopu www.bf2b.cz.

Reklama