Festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku probíhá již od včerejšího dne až do 17. srpna v Praze. Prague Pride 2014 bude opět týdnem plným kulturních i společenských akcí, debat a aktivit ve festivalové vesničce, která letos zakotví na břehu Vltavy v Containallu.

vvvv

Na rozdíly mezi Východem a Západem se zaměří 4. ročník festivalu Prague Pride s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou, který probíhá od 11. do 17. srpna v Praze.

Přestože Česká republika má ve srovnání ze západní Evropou v otázce LGBT práv ještě co dohánět, přeci jen jde o nejtolerantnější zemi bývalého socialistického bloku. Proto se organizátoři Prague Pride rozhodli v rámci letošního tématu podpořit gaye a lesby na východ od České republiky, kteří jsou dodnes vystaveni perzekuci ze strany státu i extrémistických složek společnosti.

V Moskvě jsou průvody gayů a leseb zakázané až do roku 2112, v okolních státech jejich účastníci riskují útok policie nebo holých lebek. Proto se letošního průvodu Prague Pride budou moci na dálku účastnit všichni gayové a lesby, kteří se nemohou ve svých vlastních zemích svobodně projevovat.

Gayové a lesby z Východu se budou moci zapojit přes zabezpečenou webovou stránku, kde se zaregistrují a vytvoří vlastní účet. V zabezpečené zóně si k sobě uživatelé vyberou osobu, která se bude průvodu v Praze fyzicky účastnit. Tito „živí avataři“ pak budou z průvodu Prahou prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace posílat zprávy, fotky a krátká videa svým východním protějškům. Účastníci z Ruska a z dalších netolerantních zemí budou mít možnost díky zabezpečeným stránkám odpovídat, posílat zprávy, získávat fotky míst, lidí, atmosféry... jednoduše vidět Prague Pride očima svých avatarů.

Kompletní program Prague Pride naleznete ZDE

Zajímá vás problematika homosexuálně zaměřených menšin? Jaký na ně máte názor?

Reklama