seda

Šedá není jen kombinací černé s bílou. Je to silná individualita, která si právem drží své místo na módním výsluní. Kromě nesporné praktičnosti dokáže být nesmírně elegantní, noblesní a nadčasová. Vsaďte na ni a nebudete litovat

Když se řekne šedá, většina z vás se možná zachmuří. Co je šedé, je spojováno se smutkem, depresí a špínou. Přitom šedá není jen jedna, ale má mnoho odstínů. Od jemně pastelové holubičí šedi, až po temný antracit, který dokáže nahradit hlubokou černou.

Čtěte také:

seda

Šedá může jít do modra, do zelena, či do hněda. Tím se pocitově řadí buď k chladným, nebo naopak příjemně hřejivým barvám.

Stává se tak velmi univerzální barvou, která sluší všem odstínům pleti. Stačí si jen vybrat. S teplejšími odstíny pleti (jaro/podzim) budou dobře ladit šedé tóny s příměsí béžové. Oblázků, písku, nebo vyšisovaného dřeva.

kalhoty

Chladnějším (léto/ zima) bude slušet spíš šedá barva oceli, oblohy před bouřkou, nebo skal.

Šedá, stejně jako její blízké příbuzné (černá a bílá), se velmi snadno kombinuje s jinými barvami. S šedou nemůžete nikdy sáhnout vedle. Neexistuje snad barva, která by s ní neladila. V tom spatřuji další velkou přednost této úžasné barvy.

saty

Letos ji kombinujte tradičně s vínovou, černou a bílou. To je sázka na jistotu, ale pokud chcete jít s dobou, zkuste ji smíchat s petrolejovou, hořčicovou, nebo královskou modrou. Dostanete nepřehlédnutelnou, přesto velmi sofistikovanou kombinaci, která vnese nový a neokoukaný prvek do vašeho šatníku.

seda

Zdroj foto: Image s.Oliwer, fotogalerie s. Oliwer a Esprit

 

Reklama