Celý rok se těšíte na dovolenou, ale už teď je vám jasné, že opět nebude podle vašeho gusta. Zatímco vy byste se nejraději utábořila na pláži a četla si, vaše drahá polovička nevydrží na jednom místě déle než hodinu. Nebo je to naopak? Na tom nesejde. V lepším případě se dohodnete na kompromisu, ale stoprocentně spokojený nebude ani jeden z vás. Užijte si letos odpočinek podle svého gusta. Vydejte se na dovolenou bez partnera!

Chystáte se užít si zaslouženého odpočinku sólo poprvé? Dobře zvažte, jak to partnerovi oznámíte. „Důležité je partnerovi vysvětlit, co vám přinese dovolená strávená o samotě, proč a k čemu ji potřebujete. Vyhnete se tak tomu, že si to bude vztahovat na sebe a přemýšlet o tom, co je mezi vámi nebo v něm špatně,“ radí psycholožka Milena Nováková s tím, že taková dovolená bývá důležitá například pro introverty. Ti potřebují trávit nějaký čas samostatně, protože je to součástí jejich povahy. „Nedá se ale říci, že bych obecně oddělenou dovolenou partnerů doporučovala, či nikoli. Vždy záleží na fázi vztahu a na konkrétním páru. Nakolik sdílí své zájmy a zda je schopen shodnout se na podobě trávení dovolené,“ dodává.

holiday

Může se stát, že váš partner nebude ani tak s oddělenou dovolenou souhlasit. Pokud bez vás doteď neudělal ani krok, zvykejte jej postupně. „Začněte víkendem, popřípadě si pro sebe nejprve vyhraďte některé odpoledne nebo večer v týdnu,“ radí psycholožka.

Jakou dovolenou si nejlépe užijete bez doprovodu partnera?

Vyrazte si s kamarádkami

S partou dobrých kamarádek máte téměř jistotu, že se shodnete na programu. Dámská jízda plná smíchu, odpočinku, opalování i nakupování vám zaručeně dobije baterky.

Relaxujte

Představte si tu nádheru, kdy vůbec nic nemusíte. Nikdo vás nebude rušit. Sama si určíte, kdy půjdete na procházku, kdy na jídlo, kolik času strávíte v posteli.

Sportujte

Máte v plánu dostat se do kondice, ale přes všechny povinnosti se ke sportu nedostanete? Vydejte se na cvičební pobyt. Na něm vám nehrozí, že budete trénink šidit.

Určitě máte už teď spousty dalších nápadů, jak si užít vaši vysněnou dovolenou. Tak už je jen realizovat!

Čtěte také:

Reklama