Kdysi jsem si každého prvního ledna, kdy mi v hlavě bušilo tisíc permoníků a lila jsem do sebe litry studeného mléka, dávala předsevzetí, že už víckrát nebudu pít. Dokonce jsem ho několikrát do roka ještě opakovala. To víte, narozeniny, svátky, MDŽ… Nakonec to přešlo tak nějak samo s věkem a s autem, kterým jezdím téměř denně a kdybych přišla o řidičák, byla by to moje smrt.

Možná bych si mohla dát předsevzetí, že se nebudu s autem motat tam, kde se jiný plete, abych zase nepřišla o nárazník, jako letos třiadvacátého prosince. To, že zhubnu, si říkám taky několikrát za rok a občas se mi to i podaří. Ani to, že konečně vyhraju a budu bohatá, taky nefunguje. Jestli to nebude tím, že jsem si ještě nevsadila. I když v létě jsem si už málem vsadila, když mi jakýsi pták znečistil přední okno auta, druhý totéž udělal na okno ložnice a třetímu se povedlo mě trefit přímo doprostřed hlavy, když jsem jela na bruslích alejí. Říkala jsem si, že to musí být znamení, ale nakonec jsem si zase vsadit zapomněla.

Ještě bych si mohla dát předsevzetí, že přestanu kouřit. Je to hnusné a nebezpečné a může i zabíjet. Zrovna nedávno se mi stalo, že mně došly cigarety a chtěla jsem si je jít koupit. Pěšky. Většinou chodím na podpatcích a tudíž jsem si musela vzít vycházkové boty, které jsem měla nahoře ve skříni, v takzvaném nástavci. Jak jsem se tam pro ně sápala, otevřela jsem dvířka, ty se vymkly z pantů, spadly, bacily mně do hlavy a málem mě zabily. Kouření je fakt nebezpečné! Takže letos u mě zase nic! Žádné chvályhodné předsevzetí. Vám ale přeji, aby se vám splnilo vše, co si přejete a abyste ve svých předsevzetích vytrvali. Hezký den. Dimsy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Je to jasné, tady chybí dostatečná motivace. Ale taky asi pocit, že by něco mělo být jinak. Jestli jsi, Dimsy, spokojená, na co se zbytečně týrat? Simona

Jak je to s vašimi plány do nového roku? Máte nějaké cíle? Co byste chtěly změnit, co dokázat? Pochlubte se nám, těšíme se na vaše dopisy na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama