Koupila jste si je loni v létě a máte strach, že budou letos out? Tak mám pro vás dobrou zprávu. Buďte bez obav, užijete si jich i letos, protože romantická vlna v designu obuvi potrvá. Stále vedou potisky, ozdoby, aplikace, řasení a nejrůznější historizující přezky. Nadále si to budete moci balancovat na botičkách na platformě, a pokud to budou sandály, tím lépe.

Mladší generace ocení balerínky, ale i tenisky s kovovým efektem jako je zlatá, bronzová nebo stříbrná. Pokud máte pocit, že to uráží váš vkus a cit pro estetično, nic vám nebrání poohlédnout se po elegantních jednoduchých tvarech i barvách, které budou ladit s minimalistickým jarním trendem. Klasika z módy nevyjde nikdy.

Ale pokud se nebráníte odlišnosti, vsaďte na extravagantní tvary podpatků, tak jako to udělali světoví módní tvůrci. Hitem je futuristický design, průhledné plastové podpatky a zajímavé výkroje. Dokonce i muži přestávají být při výběru obuvi tolik konzervativní a začínají se více odvazovat. Už se tolik neobávají barev a kontrastních kombinací.
Třeba textilu s kůží.


Podle průzkumu teď Češi prý nakupují více bot. V průměru si každý z nás koupí ročně pět párů. To je potěšitelné, ale bohužel polovinu botníků prý stále plní levná obuv z Číny. Já vím, stále v nás převládá pocit, že ty drahé vydrží stejnou dobu jako ty levné.

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in?
Kolik párů bot ročně koupíte?

Myslíte, že z nás konečně jednou spadne to ošklivé nařčení, že Čecha v cizině poznáte zaručeně podle ošlapaných bot?