vrstVrstvení různých oděvních součástí má nesporné výhody. Rafinovaně zakryje nedostatky, vylepší oblečení z minulé sezony a otevírá řadu možností ke kombinování a improvizaci. Ale pozor, abychom nevypadaly jako pejsko-kočičkový dort, musíme se držet určitých pravidel. Nejsme figuríny ve výloze, kterým sluší všechno.

Nejjednodušší je začít s tílky, která můžeme vrstvit na jiná trička s rozdílnou délkou rukávů nebo mezi sebou. Dá se využít i transparentnosti vrchní vrstvy, která změní barvu spodní, a přitom spolu dokonale ladí.

Šaty přes kalhoty

...už jsou na ústupu. Ideální jsou propínací nebo zavinovací varianty, které můžeme nosit rozepnuté, a nahradí nám tak letní kabátek.

Nebo letní minišaty přes džíny mohou suplovat stále módní tuniku.

Sukně přes legíny

Tuto dvojku vídáme poměrně často, ale přenechala bych ji opravdu mladým a štíhlým.

Šaty přes tričko

Ideální na jaře nebo v chladnějších letních dnech. Ramínkové šaty a tenké přiléhavé tričko nebo tílko vytvářejí zajímavý kontrast. Zvlášť, když si pohrajme s barvami.

Zajímavě vypadá i korzet přes transparentní, třeba šifonovou blůzu.

Novinkou je vrstvení dlouhého přes krátké

Třeba minisukně nebo šortky s rozepnutou dlouhou halenou. Zezadu budete sice vypadat, že jste si něco zapomněla, ale proti gustu…

Možností je celá řada a záleží jen na vás, na kterou si troufnete. Zkuste si někdy otevřít skříň a „nanečisto“ nějaké vrstvení vyzkoušet. Třeba vám z takové hry vyjde nečekaný výsledek a najdete uplatnění pro dlouho opomíjený  kousek oblečení.

Dejte vědět, co jste vyzkoušely a jak to dopadlo. Měla byste odvahu v tom někam vyrazit? Nebo už běžně nosíte vrstvy a berete to jako zábavu? Proč si nehledat možnosti, jak být originální?