píše naše čtenářka s nickem eli.emanuela. Když si přečetla, co obasuhují kupované konzervanty, rozhodla se pro starý a osvědčený způsob, který prozradila i nám. Děkujeme

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Nechat to shnít? U nás doma se vždycky zavařovalo. Peněz bylo málo, tak proč kupovat marmelády v obchodě, když na zahrádce v podstatě bez práce rostly rybízy, angrešty, maliny, ... Maminka sice nadávala, jaká je to práce, často to dělala po nocích místo spánku (ve dne se musela věnovat nám-malým dětem).

Jak jsem začala brát rozum, nechápala jsem ji. Proč se na to nevykašle? Až později, když jsem náhodou ochutnala nějakou kupovanou „marmeládu“, jsem ji pochopila. To z obchodu je hnus. Najít kvalitní (a nepředraženou) marmeládu je těžké, do všeho se cpou jablka, umělé příchutě, ...

A tak i já, ač se za hospodyňku nepovažuji, jsem začala zavařovat. Nemáme zahrádku, jen pár ovocných stromů u domu. Byla by škoda nechat to shnít. Co jde, rozdám známým, ale i tak toho hodně zbývá. A než abych to hodila do popelnice, raději to zavařím.

Prý je to nesmysl, zavařovat - vždyť je to zvyk z dob války, kdy ničeho nebylo, lidi se naučili syslit a dodnes mají doma mnoho let staré marmelády a kompoty. Stačilo by zavařit jen pár kilo tak, aby to na tu roční spotřebu vyšlo. Jenže co se zbylými desítkami kil úrody? Na mražák vše nacpat nejde. A taky ne každý rok se může urodit, takže větší zásoba pak není na škodu.

Letos jsem se pustila do naprosto pravé domácí marmelády. Dosud jsem v obchodě kupovala želírovací cukry, Gelfixy a podobně, tak, jako se to dělalo u nás doma. Letos poprvé jsem si (kdovíproč) přečetla složení a docela se mi to zhnusilo. Proč tam například dávají ztužený rostlinný tuk? Zjistila jsem, že bohatě stačí citron či kyselina citronová (trošku zahustí a zachová krásnou barvu, ovoce nezhnědne) a cukr, víc nic. Marmeláda pak sice není dokonale hustá, že by v ní lžička mohla stát, ale my máme stejně radši tekutější, takže spokojenost na všech stranách. :) A kdybychom chtěli hustší marmeládu, stačilo by to vařit dýl.

Před pár lety jsem zavařovala strouhaná jablka. Byla to pak paráda, když jsem v zimě chtěla dělat jablečný závin. Nečekalo mě žádné zdlouhavé strouhání jablek, stačilo jen otevřít sklínku. Nejrychlejší pečená dobrota. :) Ideální, když má za chvíli dorazit nečekaná návštěva a není čím ji pohostit.
Myslím si, že v mnohém to máme jednodušší než naše maminky a babičky. Máme třeba kuchyňské roboty, kam stačí vše nasypat, zmáčknout čudlík a ono to pracuje za nás samo.

A tak i já rok co rok, stejně jako maminka, do noci vypeckovávám, zavařuju, steriluju, ... Žádná kupovaná marmeláda se té mé domácí nevyrovná. :) A teď mě omluvte, čeká mě tu přes 20 kilo ovoce, které musím co nejrychleji zpracovat. ;) Zavařování zdar! :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Milí eli.emanuelo, děkuji za návod na zaručeně „neškodnou“marmeládu, určitě to vyzkouším

Znaly se tento postup, milé ženy-in? Používáte také citron, nebo kupujete želírovací cukr? Napadlo vás, přečíst si složení? Postupujete podle strých receptů po maminkách a babičkách? Napište nám na dnešní téma.

redakce@zena-in.cz

Reklama