píše naše čtenářka s nickem Pajda. Velikonoční výzdobu jí dělají živá zvířátka. Ale posílá nám obrázky alespoň z loňska pro inspiraci

Po obytné části lítají dvě koťata a rvou se s dospělýmí kocoury a kočkami, u syna v pokoji pípají malá kuřata, která není kam dát a po dvoře lítá velikonoční králík, který vyvrátil dvířka kotce a teď doufá, že ho nechytneme a nesníme.

 V minulých letech jsem ale nějakou tu výzdobu pořizovala, takže posílám fotky. Hnízdo s vajíčka je pořízené jednoduše slupovacími barvami, ani jsme ornamenty nijak netvarovala, prostě jsem jen na folii vyčmárala přibližný tvar a pak jej vystřihla.

pajda

pajda

pajda

 Zbytek jsou vesměs umělé květiny  a vajíčka „z archivu“ - doba zdobení asi tak pět minut, ale parádu to udělá.

pajda

 Poslední fotka je mobil ze slupovacích barev, jak je dělaly malé děti - narcisky se obtáhly podle předlohy, mobil se pak vystříhá a spojí. Barvy musí být dobře zaschlé.

 A letošní vaření? Nooo...jestli chytneme králíka, tak králík A jestli konečně chytím kačera, tak ještě pečená kačena. Čínská.  Na bylinkách - ty statečně vylezly a teď je jim zima. Potřebují zahřát - nejlépe v hrnci. Na kopřivy nejdu. Sice vím, kde rostou, ale pes to ví taky a pravidelně je přihnojuje. A jestli nic z výše uvedeného nechytím? V takovém případě máme v mrazáku prasátko...

 Pajda

Milá Pajdo, já jsem měkkosrdcatá, tak bych se přimlouvala za to prasátko z mrazáku

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a letošní Velikonoce?

  • Už máte nazdobený byt, nebo vás to teprve čeká?
  • Jakým způsobem barvíte vajíčka? Máte nějakou zajímavou techniku, kterou byste nám mohla prozradit?
  • Co dobrého budete vařit, nebo péct? Pošlete nám svůj oblíbený recept, nebo fotku vašeho výrobku
  • Bez čeho se vaše Velikonoce rozhodně neobejdou? Bez čeho si své Velikonoce neumíte představit?
  • Jak se na letošní Velikonoce chystáte?

Už se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama