Čtenářka Ivásek má zcestovaný notný kus světa. A poslala nám k tomu spoustu fotografií. Letos se však chystá s přítelem do Chorvatska. Děkuji za příspěvek, Ivásku.

Dobrý den všem.

Ač moc často nepíšu, dnes jsem se rozhodla přijít se svou troškou do mlýna, neb cestuju hodně a cestuju ráda J

S bývalým přítelem, který měl spoustu práce v zahraničí, jsem viděla takové končiny, které jsem nikdy nečekala, že uvidím. Se současným přítelem „objíždíme“ zejména Českou a Slovenskou republiku a Maďarsko, neb jejich termální lázně jsou v zimě na naše starý kosti úplná lahoda. V těchto našich končinách se mi poslední dobou líbí víc a víc, člověk poznává a uvědomuje si, jak je Česká republika krásná (můj známý má syna dlouhodobě v JAR, dříve bydlel v Los Angeles, a vždycky když přijede „domů“ do Čech, tak říká, že západu slunce na Vysočině se nevyrovná ani zlatý písky v Kalifornii – a má pravdu!) a navíc – ta rozlehlá pole s kopretinami, ta nejsou všude…

kopretiny

Jak jsem se už zmínila, s bývalým přítelem jsme toho procestovali hodně. On, neb je Chorvat, tak mě vzal v Chorvatsku do míst ve vnitrozemí, kam moc turistů nejezdí a kde je to skoro na chlup stejný jako u nás.

chorvatsko

Bez ruchu turistů, klid a žádný mumraj. Spolu jsme byli i v Hong Kongu, který jsme projezdili křížem krážem a udělali si výlet i do „Las Vegas východu“ do Macaa.

Hong Kong

Macau

Protože miluju kytky v jakékoliv podobě a formě, tak jsme každý rok jezdili na začátku jara kousek od Amsterodamu do městečka Lisse, kde se nachází rozlehlá zahrada Keukenhof s miliony tulipánů (tam jsem se já, šílený fotograf, vyřádila – ani tři několikagigové paměťové karty mi nebyly dost..

tulipány

Poté, co jsem začala pracovat na VŠ, se mi naskytla příležitost jednou za rok vyjet v rámci programu Erasmus do zahraničí na „pracovní pobyt“ (slovo „pracovní“ ať si každý vysvětlí po svém J). První rok jsme s kolegyní navštívily nedaleké Slovinsko, kde jsme týden pobyly v hlavním městě Ljubljani. Při té příležitosti jsme to kolem také probádaly a učarovalo nám kouzelné jezero Bled.

Slovinsko - jezero Bled

Další rok to byla na severu Riga, hlavní město Lotyšska.

Riga

Následující dva roky jsme vyrazily do Istanbulu

Istanbul

a letos to bylo Palermo (máme vždycky s sebou naše dva spolucestující – viz fotka z Palerma.

Palermo

Palermo je krásné historické město – resp. bylo by krásné, kdyby peníze, které se tam tak vesele točí, byly investovány do obnovy zničených historických budov.

Palermo

Na cestu z Palerma nemám dobrou vzpomínku – Italové jsou národ pohodlný, a proto jim doprava našich kufrů do ČR trvala o něco dýl (pár dní jsme si na ně musely počkat – ženy jistě pochopí, že s jednou řasenkou, bez laku, bez tužidla, bez spodního prádla a s jedním tričkem se moc parády nenadělá . Příští rok plánujeme Vigo ve Španělsku

Letos bude klasicky dovolená v Chorvatsku, na které nedám dopustit.  Jezdíme na ostrov Murter do malé vesničky Jezera, která nám vyhovuje maximálně, neb je tam minimum turistů a jedná se o klidné místo (nemám ráda města typu Makarská, protože tam potkám víc Čechů, než když se v Brně projdu po Svoboďáku J).

Chorvatsko

V každém případě to bude na delší dobu asi jediná (klidná) dovolená, protože letos bychom měli začít stavět dům, na který budeme čerpat hypotéku -  pro příští roky to vidím spíš na dovolenou na Maltě a nebo na Zlatých píscích.

Ivásek
 Text nebyl redakčně upraven


Kam se letos chystáte na dovolenou?

  • Co vás tam láká?
  • Na co se tam těšíte nejvíce?
  • Kam byste ráda jela, ale nemůžete?
  • A co Řecko? Jedete tam a bojíte se?
  • Nebo snad Egypt?
  • Zase Chorvatsko?
  • Nebo Balaton?
  • Zůstáváte doma?

Fotky, videa, příběhy, úvahy i přání nám posílejte třeba již dnes na redakční mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Mám tu cestovní hru Scrabble a opalovací krém Vichy s faktorem 50!!!

Reklama