Milá redakce a ženy-in,
chtěla bych se s Vámi podělit o prožitém Štědrém dnu v naší rodince.

Na Štědrý den jsem se moc těšila. Dárky jsem nakupovala během roku, pár týdnů před Vánoci jsem napekla spoustu cukroví a s úklidem mi pomohl manžel. Co víc si přát k poklidnému prožití Vánoc.

O Štědrém dnu ráno jsme nazdobili stromeček.


Letos máme hezky rostlou jedličku a na stromeček jsme zavěsili přírodní ozdoby ze slámy.Během dopoledne jsme odpočívali a dívali se na televizi. K obědu byl houbový kuba, abychom viděli zlaté prasátko. Ale ani na procházce v lese jsme žádné nepotkali.
Začalo se stmívat a vánoční atmosféra houstla. Zapálili jsme svíčky, rozsvítili stromeček a Štědrý den pokračoval u štědrovečerní večeře.

Měli jsme rybí polévku a smaženého kapra s bramborovým salátem, klasika na českém stole. Po večeři se šel manžel se synem proběhnout na zahradu a mezitím přiletěl Ježíšek, který přinesl spoustu dárků.
Když se vrátili ze zahrady, tak zazvonil zvoneček

 
.
Syn přiběhl ke stromečku a koukal na dárky a říkal: „Jůůů, jééé" a rozběhl se je rozbalovat.
Trhal balicí papír a jako první objevil letadlo, to bylo radosti a hluku, letadlo vydávalo zvuky, jako když startuje na letišti. Když se letadla nabažil, tak se vrhnul na další dárečky. Štěpánek jich z naší rodinky dostal nejvíce.

Nakonec i já a manžel jsme se dostali na rozbalování dárků a musím uznat, že letos byl Ježíšek opravdu štědrý.
Synovi je 21 měsíců a na Štědrý den si vydržel hrát až do pozdního večera. Pak šel spinkat s novou plyšovou opičkou do postýlky.

A já s manželem jsme odpočívali u vánočního cukroví a dobrého pití.

jochova


Milá jochova,
díky za malou vánoční exkurzi u vás doma a posílám vám za ni 2000 bodů do VVS

Reklama