Nastal magický rok 2012! Ještě stále jsou mezi námi lidé, kteří si myslí, že skončí svět. Podle našich informací se není čeho obávat, ale rok bude rozhodně nabitý tajemnými událostmi. A neměli bychom opomenout ani novoroční předsevzetí...

rest

Jak mi sdělil šaman Pavel Švarc, bude rok 2012 nabitý mnoha událostmi. Mě ale zajímalo nejvíc, jestli tedy skončí svět (jak někteří lidé předpokládají) a má vůbec smysl dávat si nějaké novoroční předsevzetí...

Pavle, zřítí se lidstvo v roce 2012 do zkázy?
Ne. Lidé mají strach a v panice mohou dělat nevypočitatelné věci. Podívejme se třeba na dění v Mexiku... lidé se sami ničí. Lidstvo se řítí do zkázy všeobecně, ale rok 2012 za to nemůže. Problém je v tom, že spolu lidé přestávají komunikovat, když hledají přírodu, hledají ji venku, ale už ji nehledají v sobě. Nehrají si spolu, nežijí své životy s ostatními, uzavírají se do sebe... Nikdo neví, co znamená láska, co znamená poznání. A je tu ještě jeden problém, navrátila se vláda ženy, a muž se své pozice nechce vzdát, což také vyvolává nevoli. Vládnout by měl ale kmen.

Takže má smysl dávat si novoroční předsevzetí?
Vezmi si tužku a papír a zkus napsat svoje přání. Přej si to, co by ti mělo přijít, a to, co by mělo z tvého života odejít. Můj papír zůstane prázdný. Bůh ví, co mi má v životě dát a odebrat. Důležitá je zodpovědnost, ne přání.

Přesto si mnoho lidí určitá předsevzetí dává. Sám v něm cítím jistou magii, která možná pramení z tradice. Je magické? Mohu ho třeba posílit tím, že ho vyřknu nahlas na pravém místě a v pravou chvíli?
Předsevzetí je to, čemu se v šamanismu říká záměr. Pokud budu posilovat svůj záměr, je to vždycky dobře. Když si třeba řeknu, že budu více zodpovědný, určitě to můj záměr podpoří, ale nejdůležitější je s tím záměrem skutečně žít. Je dobré si každý večer sednout a říct si, nebo zrekapitulovat, jestli jsem dnes se svým záměrem byl a co jsem pro něj udělal.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).