Začít můžete třeba báječnou snídaní, při které budete servírovat nadýchané lívanečky s malinami a krémem, k obědu podávejte salát z uzeného kuřete s polníčkem a malinami) – uvidíte, že vás sladko-slaná chuť mile překvapí. Jako moučník k odpolední kávičce si dopřejte pečený trifle s malinami a k večeři uvařte tvarohové knedlíky. Vše pochopitelně zapíjejte mocnými doušky malinovky.
Lék proti vysokému tlaku
Věděli jste, že malin existuje přes dvě stě druhů? Jejich pravlastí je jižní Evropa, ale zdomácněly téměř po celém světě. Mýtus praví, že původně měly maliny bílou barvu, ale od té doby, co se antická bohyně Ida při jejich sbírání píchla o trn a bílé plody potřísnila krví, zůstaly červené.
Maliny jsou nejen lahodné, ale také velmi zdravé. Neobsahují totiž žádný tuk ani cholesterol, zato jsou bohatým zdrojem vlákniny, vitaminu C a A a draslíku. Pravidelnou konzumací malin můžete přírodní cestou bojovat proti vysokému tlaku, toto ovoce má navíc protizánětlivé účinky. V čínské medicíně jsou maliny tradičně využívány na léčbu poruch zraku a lidové léčitelství je využívalo při srážení horečky.
Zdroj: www.apetitonline.cz
Nový komentář
Komentáře
Miluji maliny, ale kde je vzít, když zahrádka není a les taky ne.
Miluji maliny!!! Ze všeho jídla nejvíc na světě.
malin máme u babičky hodně, tak koupím vždycky algida míšu, k tomu dám malinky, uděláme pohárek a děti se cpou jak zjednaní.