Domino, dvorní nakladatelství Jefferyho Deavera u nás, vydalo pro všechny příznivce tohoto amerického spisovatele nejen zbrusu novou knihu Říjnový seznam, ale přichází i se zrevidovanými staršími úspěšnými tituly. Pro čtenáře, kteří si chtějí pořídit kompletní soubor Deaverových knih, budou tyto znovu vydané „Rhymovky“ jistě cennými přírůstky do sbírky.

Znovu vychází třeba SBĚRATEL KOSTÍ - a to nejen v tištěné a elektronické podobě, ale také jako audiokniha (vydává OneHotBook). Sběratele kostí se u nás prodalo už více než sto tisíc výtisků, spočítáme-li všechny jeho česky vydané knihy, dojdeme k úctyhodnému celkovému nákladu 600 000 výtisků. Nutno dodat, že podle Sběratelé kostí byl natočen celosvětově úspěšný film s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem. Přesto se autor Jeffery Deaver staví k dalším četným žádostech o filmové zpracování jeho děl zatím velmi vlažně.

audiokniha

Hlavní představitel série jeho knih - kvadruplegický detektiv Lincoln Rhyme -  je mnohými čtenáři považován za novodobé vtělení Sherlocka Holmese: je do značné míry samotářský, podivínský, trpí různými vrtochy, ale to všechno vyvažuje jeho geniální schopnost dedukce.

 „Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo,“ říká Deaver o detektivovi, který se zatím objevil v hlavní roli jedenácti jeho románů. „Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a úskoky tahal po barech z lidí svědectví.“

Knihy bývalého novináře, folkového zpěváka a advokáta Jefferyho Deavera patří mezi nejprodávanější na světě. Pravidelně se objevují na žebříčcích bestsellerů prestižních médií, jako je třeba New York Times nebo britské The Times. Deaverovy knihy se prodávají ve více než 150 zemích světa a byly přeloženy do třiceti pěti jazyků.

Pro spisovatele jsou ale tohle všechno až druhotná měřítka úspěchu: „K psaní mě inspiruje čtenář. Jemu chci dávat všechno, co ho baví a co mu přináší vzrušení. V téhle branži je naprosto nezbytné, aby autor znal svého čtenáře a měl ho při psaní neustále na mysli.“

Novinkový krimithriller Říjnový seznam (The October List) přeložil do češtiny Dalibor Míček.

říjnový seznamt

Jeffery Deaver, Říjnový seznam

Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou.

Začátek tohoto neobyčejného krimirománu najdeme vlastně na jeho konci. Alespoň podle tradičních pravidel žánru. Která ovšem Jeffery Deaver převrací na hlavu.

Gabriela McKenzieová zoufale čeká na zprávy o své unesené šestileté dcerce. Konečně se otevřou dveře. Do místnosti ale nevstoupí policie ani vyjednavač. Je to únosce a v ruce drží zbraň. Ještě před dvěma dny vedla Gabriela normální život. Jak je možné, že se všechno najednou takhle zvrtlo? Nejenže má zaplatit půl miliónu dolarů jako výkupné, ale musí také odevzdat záhadný dokument nazvaný Říjnový seznam. Nikdy dříve o té listině neslyšela. Ví jen tolik, že patřila bývalému šéfovi, který uprchl před policejním vyšetřováním neznámo kam…  Od nedělního večera k pátečnímu ránu se odvíjí chytře vybudovaný děj, v němž nás autor nutí neustále přehodnocovat dříve předložená fakta. A když v samotném závěru konečně vyvstane úplný obraz děje, nezbude nám než užasnout nad tím, k jakému mistrovství Deaver dovedl umění literární manipulace.

Reklama