Jak si vybrat správnou dovolenou, pokud je člověk většinou závislý na cestovní kanceláři ? Samozřejmě krom toho, že byste sebou měli mít toho správného partnera? :-)

Základ je vybrat si vhodnou cestovní kancelář. My jsme moc šancí neměli, jelikož jsme jeli na LAST MINUTE. Přijeli jsme do Prahy, odkud jsme měli vyjíždět autokarem směr Španělsko – pobřeží Costa del Maresme. Jenže autobus měl přes hodinu zpoždění a už jsme se začali třást, že to byl všechno podvod, a že ani žádná CK neexistuje. Dovolenou jsme si totiž zajednávali, jak jinak než moderně – přes internet, takže jsme ani s nikým osobně nejednali a CK nenavštívili.

Naštěstí CK nekrachla a autobus přijel se zpožděním asi hodinu a kousek. Vyrazili jsme… Jak už to bývá, v Lastech se musí počítat s tím, že to nebudou ty nejatraktivnější místa k sezení, takže i my jsme strávili v předposlední dvojce na sedadlech téměř 24 hodin. Docela nám bylo líto těch, co byli na poslední pětce, ale my jsme měli co dělat sami se sebou, jelikož akorát před námi seděla „rodinka tlouštíků“, která se nevešla mezi sedadla a tak si pokládali sedadlo co nejvíc dolů, aby se tam vešli i jejich bříška… bohužel na náš účet….

Cestu jsme nakonec úspěšně zdolali a brzy nás vysadili v menším městečku, na úpatí pohoří Montenegre, a to v Pineda de Mar. Městečko se nachází 55 km severně od Barcelony a v těsné blízkosti známějšího letoviska Calella.

Dorazili jsme k malému Aparthotelu – Las Moreras**. Ubytovat jsme se mohli až kolem 14hod., a brzy jsme poznali, že nejsou 2 hvězdičky jako dvě hvězdičky… Ačkoliv CK inzerovala, že je to poklidné městečko a rodinný hotel, v době naší návštěvy byl plný Maďarů a Poláků, kteří tam byli na dětském letním táboře a bohužel jejich vedoucí jim večerku opomněli hlídat. Takže tam bylo kolikrát bouřlivé halekání až do jedné do rána.

Pokoj byl úplně obyčejný s jednou velkou postelí, nočním stolkem a koupelnou, avšak jeho velkým plusem byla lednička, která je samozřejmě v takovémto prostředí, vzhledem ke klimatu, velmi vítaná. Horší to bylo s naším balkónem, který byl inzerován již v katalogu CK, a že jsme byli jedni z posledních, kdo si zájezd objednal, přidělili nám pokoj s balkónem akorát s výhledem na střechu části hotelu, takže pozorovat noční pláž při vysedávání na balkónku nás opravdu minulo .-).            Ale tohle přeci neodradí…

Snídaně však měli skvostné, to se musí nechat. Byly podávány formou švédského stolu s velkým výběrem (nejvíc jsem se mohla utlouci po výtečných čerstvých croissantech), samozřejmě včetně nápojů. Večeře už  byly méně pestré, sice byly také formou švédských stolů, ale jelikož to byl chudší a skromnější hotel, tak ovoce bylo zřídka kdy a nejčastěji jsem měla těstoviny na různé způsoby. Specialitu nám naservírovali pouze jednou, během týdne, a to smažené chobotničky… .-) 
                                        Hlady jsme ale nestrádali .-) !

Ještě bych ráda podotkla, že v době oběda není lehké sehnat jídlo. Jelikož jsme měli zakoupenou stravu formou polopenze, což k moři úplně postačí (člověk v tom horku hladu moc nemá), tak jsme se stravovali během oběda povětšinou různými druhy ovoce. Bylo tu dost malých obchůdků s ovocem a zeleninou, ale člověk nesměl zapomenout, že během oběda Španělé zavírají své obchůdky a vychutnávají svoji sladkou siestu, která trvá přibližně 3 hodiny… Takže pokud jste měli opravdu velký hlad, nezbývalo nic jiného než zavítat do velkých supermarketů (které mají nepřetržitý provoz do večera), a v Pinedě byl takový jediný (tedy co jsme objevili) a to tak uprostřed Pinedy, na okraji hlavní silnice Sant Joan, kousek od infocentra.

Jednou týdně se v Pinedě na promenádě otevírá ohromná tržnice, především plná ovoce, zeleniny, sýrů, ale i různých hadříčků a levných stříbrných přívěsků či prstýnků na krásné ručky a nožky.

 Večer jsme zažívali krásné procházky po dlouhé nasvícené promenádě lemované palmami, kde bylo spousta krásných hotelů a drobných obchůdků s různými tretkami, nasvícených kavárniček či restaurací k příjemnému posezení. I my jsme si vybrali příjemné místo na posezení a nezapomněli si dát vyhlášenou sangrii ve velkém džbánu, která byla plna ovoce a velmi lahodná.

Také hotel se snažil dopřát ostatní zábavy, kromě bazénu se sladkou vodou, zde byla i perličková koupel, kulečník (to již za poplatek) a bar se společenskou místností k večernímu posezení. Hotel Las Moreras** pořádal i večerní akce pro hosty a my během své návštěvy zažili pravé španělské flamengo, s krásnými ženami s hlubokou vášní v těle.

Na pobřeží Costa del Maresme jsou především dlouhé písčité pláže.

Jelikož jsme bydleli v chudší čtvrti plné jednoho hotýlku za druhým i pláže v této části Pinedy byly dost neupravované. O kousek dál (cca 700 m) byly pláže již čisté upravené s plážovými bary a samozřejmě různými sportovními atrakcemi k vypůjčení a lehátky za poplatek.

V této části bylo většinou však příliš (na náš vkus) přelidněno a my jsme se proto hned první den vydali pěšky do sousedního letoviska Calella. Calella je turistické hlavní město pobřeží Costa del Maresme s překrásným centrem a mnoha úzkými uličkami – zde najdete nepřeberné množství obchůdků, barů, restaurací, cukráren, ale i diskoték. V Calelle to tedy více žije, a kdo chce být poblíž všeho dění, neměl by váhat a zajet přímo sem.

I když nám průvodkyně hezky radila, že se tam dá dojet jednu zastávku vlakem, zvládli jsme to i bez něj… Do Calelly je to přibližně 3,5 km a můžete tam dojít prakticky celou dobu podél pláže, takže vás vítr svěže popohání a doprovází na cestě.

V Calelle jsou pláže více udržované a samozřejmě s velkým množstvím různých lákadel – plážový volejbal, půjčovny šlapadel, loděk či kol, minigolf a samozřejmě plážové bary a restaurace. Když jsme došli nakonec pláže v Calelle, směr k majáku a pak kousek po silnici (cca 50 m), našli jsme úplně náhodou malou pláž jen pro nás dva :). Nebyla vůbec komerční – žádné lehátka, deštníčky, nebo dokonce věčně otravující prodavači. Byla schovaná mezi útesy a díky ní jsme si mohli užít dovolenou sami a v klidu. Po objevení tohoto místa jsme tam chodili každý den, mezi útesy se valilo spousta nezkrotných vln a bylo to tam doslova pohádkové. Samozřejmě jsme mohli plavat i jako Adam a Eva, aniž by se na nás někdo divně díval nebo snad říkal „Vždyť jsou tu děti! … Na naší pláži nebyly… :)

Na dovolené jsme samozřejmě nestrávili celý týden jen na pláži, ale také jsme zažili různé dobrodružné výlety, ať už lodí do historického městečka Tossa de Mar, které už leží na krásnějším pobřeží, především skalistém, a to Costa Brava … nebo pobřežním vlakem do Barcelony…

Ale o tom bych ráda vyprávěla příště. Těšte se. Stojí to za to!

Dovolená ve Španělsku byla pro mě ta nejkrásnější a hlavně proto, že jsem ji strávila s tím koho miluji, a pak je člověku vlastně krásně kdekoliv.

Správný tah při výběru dovolené (a vlastně i partnera .-) Vám přeje  

              
Reklama