Gasteinertal

Uprostřed impozantního panorama Vysokých Taur, kde již po staletí prýští ze skály léčivá termální voda, se rozprostírá Gasteinertal s mnoha přírodními poklady a čistým horským vzduchem. Údolí dávají výraznou podobu tři místa. Starobylá vesnička Dorfgastein, ideální pro rodinnou dovolenou, alpské lázeňské městečko Bad Hofgastein a Bad Gastein se svou impozantní architekturou z období „Belle Époque“ (1890-1914). Léto v Gasteinertalu, to jsou tradice i současnost. Překrásná turistická oblast v neporušené přírodě nabízí rekreantům kromě pestrých možností sportovního vyžití také moderní termální lázně, wellness, péči špičkových lázeňských center a mnoho zajímavých akcí.

Gasteinertal je ideálním výchozím bodem pro turistiku všeho druhu. Od „family friendly“ výlety až po vysokohorské výpravy. Více než 350 kilometrů skvěle značených tras vede překrásnou alpskou krajinou, přes impozantní ledovcové oblasti Národního parku Vysoké Taury nebo po dávných stezkách zlatokopů. Na téměř padesáti obydlených salaších je možné od června až do pozdního podzimu ochutnat domácí speciality místních sedláků. Patří mezi ně především sýry, chléb nebo šunka. Mnoho pastvin je tu přizpůsobených i malým dětem. Díky gasteinským lanovkám jsou snadno dosažitelná i místa vysoko v kopcích. Gasteinertal nabízí také ideální podmínky pro dovolenou na kolech. Pohodové trasy jsou vhodné pro celou rodinu, najdou se zde ale i náročné terény přes kameny a kořeny pro zdatné bikery. Golfisté si mohou vylepšit handicap na osmnáctijamkovém hřišti v Bad Gasteinu a také tenisté tady najdou mnoho příležitostí k provozování svého oblíbeného koníčků.

Sportovní události jako například FIS Světový pohár ve snowboardingu, WTA tenisový turnaj nebo Red Bull Playstreets každý rok dokazují, že není Bad Gastein žádnou ospalou vesničkou, ale pulzující oblastí plnou života. Novou oblíbenou atrakcí je tu od roku 2015 lanová skluzavka s názvem Flying Waters. Vede přes údolí a dává zájemcům možnost užít si z ptačí perspektivy fascinující kulisy města s překrásnou architekturou a impozantním vodopádem. V provozu je nejen v létě, ale také v zimě. I když určitě stojí trochu přemáhání viset jen na laně a letět vzduchem, jde o ultimativní adrenalinovou nálož. Jízda je pak ale vzrušující a slastná zároveň. Cena: 19,50 EUR, pro děti do 12 let 15 EUR.

Gasteinertal

Visutý most, skalní cesta a vůně borovic

V horách v Gasteinertalu jsou zaručeny doslova vrcholné zážitky. 140 metrů dlouhý visutý most na vrchol Stubnerkogelu ve výšce 2300 metrů je nejvýše položeným visutým mostem v Evropě. Je celoročně přístupný a vede přes 28 metrů hlubokou propast. Přímo naproti se nachází atraktivní vyhlídková plošina „Glocknerblick“ o průměru sedm metrů. Vyhlídka je vytvořena především z oceli a dřeva. Zájemcům, kteří se odváží jít až nahoru, otevírá fantastický výhled na rakouskou nejvyšší horu Großglockner (3798 m).

Skalní cesta na Stubnerkogel je vybudována jako součást stezky s výchozím a cílovým bodem u horní stanice lanovky Stubnerkogelbahn. Začíná se přibližně 400 metrů na jih od horní stanice v nadmořské výšce 2217 m a trasa vede po strmých skalních blocích až k vyhlídce, která je přibližně ve stejné nadmořské výšce. Odtud uzavírá turistický chodník kolečko zpět na Stubnerkogel.

Chodník s délkou přibližně 100 m je zavěšen pomocí ocelové konstrukce přímo do skály a má mřížovou průhlednou podlahu. Jeho kratší úseky jsou zajištěny dřevěnými opěrnými zdmi. Zbytek cesty byl proveden úpravou terénu. Zábradlí jsou též průhledné z drátěného pletiva. Nic tedy neruší krásný výhled na okolní krajinu.

Gasteinertal

Pod vrcholem Graukogelu, tyčícím se nad Bad Gasteinem, se nachází příjemná okružní stezka s názvem Zirbenweg. Začíná i končí u horní stanice sedačkové lanovky na Graukogel v nadmořské výšce 1961 metrů. Samotný okruh Zirbenweg nemá výrazné převýšení, vede v nadmořské výšce přibližně od 1950 do 2000 metrů. Jak už plyne z názvu, stezka vede porostem až 400 let starých borovic.

Milovníci ferrat si přijdou na své na Schloßalm. Nachází se tady šest různě náročných tras. Ferrata se stupněm obtížnosti B/C na Mauskarspitze (2373 m) měří 340 metrů a překonává se zde výškový rozdíl 140 metrů. Další ferraty se stupněm obtížnosti C/D vedou na Hirschkarspitze.

Gasteinertal

Výjimečným zážitkem je Barfußweg okolo jezera Spiegelsee, kde je možné prozkoumávat přírodu na boso. Chůzí v různém terénu se totiž stimulují reflexní zóny na chodidlech, což příznivě ovlivňuje lidské zdraví. Z hory Fulseck v Dorfgasteinu vede od vrcholové stanice lanovky až do údolí přírodní naučná stezka okolo různých energeticky silných míst.

Hit pro děti: stavět přehradní hráz s Gastim nebo se stát alespoň na jeden den pirátem. V Gasteinu nuda na dovolené rozhodně nehrozí. Každé úterý, středu a čtvrtek čeká na ratolesti našich hostů v GASTI Kids Clubu spousta legrace a akcí. Od 10 do 16 hodin si mohou děti mezi čtyři a dvanácti lety užít rozmanitý prázdninový program: výprava na Amoseralm, stavění hráze, dovádění v outdoorparku nebo hry na piráty u gasteinského jezera. Na malé hosty dohlíží vyškolení a zkušení pedagogové. Další informace: gasti.at.

Gasteinertal

Relaxace a uvolnění v gasteinské termální vodě

Gasteinertal nabízí jedinečnou koncentraci blahodárných termálních lázní. Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu a Skalní termální lázně v Bad Gasteinu jsou od sebe vzdáleny ani ne osm kilometrů. Léčivá termální voda dopřává regeneraci těm, kteří hledají klid a odpočinek, ale také aktivním hostům po celodenním pohybu v gasteinských horách.

NOVINKA OD ČERVENCE 2017 v Alpských termálních lázních Bad Hofgastein:

Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu poskytují na ploše 32 000 metrů čtverečních zábavu a odpočinek pro všechny návštěvníky. Od července 2017 zde přibudou ke koupání dvě jezera s termální vodou. Menší má vodní plochu 370 metrů čtverečních, větší 1300 metrů čtverečních. Obě jezera jsou každý den zásobována čerstvou termální vodou. Ta je čištěná pouze biologickými filtry, takže neobsahuje žádné chemické přísady jako například chlor. Větší z obou jezer nabídne v létě dostatek místa pro různé aktivity jako například plavání v padesátimetrových dráhách, stand up paddeling a v určitých časech i jógu na březích. Menší z jezer je ideální zejména pro odpočinek po návštěvě nové sauny s výhledem na jezero.

Gasteinertal

V areálu lázní najdou hosté také rozmanité tematické sektory. Některé z nich jsou zaměřeny například na relaxaci, další na rodiny, na ženy, na saunování, jídlo a podobně. Kromě toho zde návštěvníci mohou využít kosmetické služby, rehabilitace nebo cvičení. V rodinném světě jsou obzvláště oblíbené nejrůznější skluzavky a zážitkový multimediální svět. Také tady jsou připraveny pro rok 2017 novinky. Patří mezi ně 30 metrů dlouhá venkovní skluzavka se čtyřmi dráhami. S rozšířením Alpských termálních lázní zdůrazňuje Bad Hofgastein svoje zaměření na zdraví. Jádro nabídky tvoří termální lázně s léčebným programem, centrum sportovní medicíny a nová jezera s termální vodou.

Gasteinertal

Plus pro Vaši dovolenou

Gasteinská karta „Gastein Card“ dává svým majitelům mnoho výhod. Zahrnuje totiž slevy a zvýhodněné služby v celém údolí. Všechny tři rekreační oblasti je tak možné do detailů prozkoumat. Slevy jsou od 10 až do 50 %. Záleží pouze na hostech, o co mají největší zájem. Může to být například profesionální horolezecký kurz, rýžování zlata, nebo odpočinkový den v oblíbených gasteinských termálních lázních. S Gastein Card se dá z dovolené vytěžit co nejvíce.

Gasteinertal

Další informace: card.gastein.com a na https://www.gastein.com/cz/