Děkujeme za velmi zajímavý názor na dnešní téma. Parné léto v uniformě. O svých zkušenostech nám napsala čtenářka Svatava, které moc děkujeme

Milá redakce, tak s dnešním tématem jste mi vyloženě kápli do noty. Nikdy jsem ještě příspěvek k tématu neposílala, ale zaujala mne vaše zmínka o profesních uniformách. Tak to bych vám mohla vyprávět.

Svého času jsem pracovala jako poštovní doručovatelka  a určitě vám ani nemusím vyprávět, jaké to v té uniformě bylo v létě peklo. Sami jste přesně popsali, z jakého materiálu jsou ty mundury ušité. Byla to samá umělina a člověk se v tom potil jako blázen, ani nemuselo být horko. Já jsem poměrně štíhlá, ale některé moje kolegyně baculky s tím pak měly opravdu problém. A věřím, že jim nebylo příjemné, že zrovna nevoněly. To vám nepomohl ani nejsilnější antiperspirant. 

Měli jsme sice letní uniformu, ale ani ta moc prodyšná nebyla. Košile sice s krátkým rukávem, ale ne ze 100% bavlny, takže nic moc. O botách ani nemluvím. Mohly jsme si sice vzít sandály, ale bez ponožek jste měly za chvíle nohy samý puchýř. A v těch umělých botách vám nohy jen hořely.

Teď už „holky“ většinou jezdí autem, ale my jsme ještě tahaly ty těžké brašny na „vlastní pohon“, a nachodily desítky kilometrů.

Dnes už si sedím pěkně v klimatizované místnosti za přepážkou a do terénu už bych nešla. I když také to mělo něco do sebe.

Svatava

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Víte, co mi vždycky vrtalo hlavou? Poštovní doručovatelky nachodí denně spoustu kilometrů, takže musí mít skvělou kondičku. Proč je jich tedy většina při těle?

Milé ženy-in, chcete se ještě některá dnes vyjádřit k dnešnímu tématu? Pokud ano, máte nejvyšší čas, ať stačíme příspěvek vydat. Pište na adresu: redakce@zena-in.cz