Zkuste vyrazit na letní dovolenou do Luhačovic. Více než stoletá tradice lázeňství a péče o tělo a zdraví slibuje wellness a relax, okolní malebné kopce Bílých Karpat s loukami plnými oveček zvou k pěším potulkám i pořádnému cyklo výletu, nedaleké slovácké vinohrady skýtají příležitost k nevídaným gastronomickým zážitkům a děti – ty se v Luhačovicích rozhodně také nudit nebudou! 
5eddf2d2681eaobrazek.png
Luhačovice, ukryté v malebném údolí mezi táhlými lesnatými kopci, patří k oblíbeným výletním místům už nejméně od 17. století. Léčivé prameny daly vzniknout největším moravským lázním, nezaměnitelné architektuře ve stylu lidové secese i městečku plnému kaváren, restaurací, zahrádek a obchůdků.

Právě z Luhačovic můžete každé ráno vyrážet na procházky po okolí, na větší túry na neobjevené vrcholky Bílých Karpat a Vizovických vrchů nebo na cyklovýlety do Zlína, do Vizovic nebo mezi slovácké vinohrady, které začínají za Uherským Brodem. Z Luhačovic je to jen kousek do kraje Žítkovských bohyní i do míst, kde vyrůstala Gabra a Málinka. Všechna tato místa stojí za prozkoumání. Naštěstí lázeňskou tradici Luhačovice nezapřou, a tak po celodenním výletě nebo šlapání do pedálů určitě nepohrdnete masáží, vířivkou, perličkovou koupelí nebo voňavým zábalem. Přidejte k tomu skleničku bublinek nebo nějaký dobrý koktejl a užijte si tu pravou dovolenkovou pohodu.
5eddf301576e3obrazek.png

Plavky s sebou

K létu rozhodně patří vodní radovánky a koupání. Ať už jedete sami nebo s dětmi, na Luhačovické přehradě se můžete vyřádit ve vodě, půjčit si lodičku, projet se na šlapadle nebo vyzkoušet paddleboard. Hned vedle přehrady na vás čeká moderní plně vybavený aquapark a na kopci nad přehradou najdete největší přírodní vodní skluzavku u nás. Okolo přehrady se vine 3,5 km dlouhá plně osvětlená cyklostezka s hladkým asfaltem, vhodným i pro kolečkové brusle nebo koloběžky. I pro případ chladnějších letních dní se nemusíte vody vzdát: ve městě najdete zbrusu novou Městskou plovárnu se slunečními terasami, vystavěnou ve stylu funkcionalismu, a také několik hotelových bazénů a wellness center. Stačí si jen vybrat.
5eddf2e93a8b2obrazek.png
Luhačovice v posledních letech rozkvetly také na poli gastronomie. Najdete tu zážitkové restaurace, lehká bistra, kavárny s výběrovou kávou i hotelové restaurace, které si zakládají na lokálních surovinách. S dětmi si můžete zajít na teplé lázeňské oplatky a večer vyměnit lázeňský pohárek za skleničku bílého vína na terase některé z kaváren, cukráren a restaurací u kolonády nebo v městečku.

Děti se nudit nebudou
obrazek.png

Na děti jsou v Luhačovicích připravení. Najdete zde hned několik opravdu povedených velkých dětských hřišť, dětské lanové centrum u přehrady nebo zbrusu nový skatepark. Vyzkoušet ale můžete i novou městskou hru, která se jmenuje „Hurá ven“. V infocentru dostanete mapu Luhačovic se zakreslenými stanovišti a můžete vyrazit sbírat razítka, poznávat, hrát si a objevovat. Kdo na herních stanovištích nasbírá dostatek razítek, ať se staví v infocentru pro zaslouženou odměnu. Objevování a plnění úkolů na nejrůznějších místech Luhačovic zabaví vaše děti minimálně na několik dní.

Plánování dovolené díky web průvodci bez starostí
5eddf317d6646obrazek.png

Luhačovice nabízí opravdu pestrou škálu ubytování – ať už chcete vzít děti poprvé pod stan, ubytovat se v soukromí, v malém rodinném penzionku nebo čtyřhvězdičkovém hotelu se vším komfortem. Jestli je letos plánování dovolené na vás, vezměte si k ruce nového průvodce Tady pramení Luhačovice. Ten vám díky chytrému filtrování poradí nejen s výběrem ubytování, ale nabídne také přehled těch nejzajímavějších tipů, co zde vidět a zažít, kam vyrazit a co určitě neminout. Pro náměty na výlety do okolí pak nejlépe poslouží stránky destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko. Už víte, jak bude vypadat vaše letošní dovolená v Luhačovicích?

Video Tady pramení Luhačovice


5eddf342367f8obrazek.png

 

 

Reklama