shutterstock-446602558.jpg

Foto: Shutterstock

Boho neboli bohémský styl je rok od roku populárnější. Odkazuje na módu 60. a 70. let a éru hippies, k tomu je říznutý trochou kočovného, country a indiánského stylu. Jeho pravidla jsou ale jinak dost volná, protože je hlavně o svobodě a uvolněnosti. Boho móda může být hravá, barevná a nespoutaná, ale klidně i étericky něžná, romantická a elegantní. Záleží tedy jen na vás, zda se cítíte dobře jako divoká indiánská bohyně, nebo jemná víla. Čeho se boho styl drží pevněji, je jasná preference přírodních materiálů, hlavně bavlny či lnu. Trocha pomačkání vůbec nevadí a vzdušné a savé přírodní látky vám navíc v létě rozhodně přijdou vhod.

Dlouhé šaty, vrstvení, krajky

Základní kousky boho šatníku představují šaty či sukně dlouhé klidně až po kotníky. Velmi oblíbené jsou také tuniky, které lichotí téměř každé postavě. K boho stylu patří také vrstvení, k čemuž skvěle poslouží lehoučké letní kardigany a plédy, vestičky či šály a šátky. Dalšími výraznými prvky jsou krajky, výšivky, třásně, volánky nebo třeba háčkování.

60bf3b4ea19e0bo1.jpg
Foto: Blancheporte 889 Kč / Zara 799 Kč / Michael Kors 5 799 Kč

Divoženka, nebo víla? Vyberte si vzory a barvy pro svůj vlastní boho styl

Co se vzorů týče, v tomto stylu vládnou přírodní květinové motivy nebo retro a orientální vzory. Potkat se můžete i s batikou, která odkazuje zejména na éru hippies. Všechny tyto vzory přitom v boho stylu klidně můžete vesele navzájem kombinovat, trocha módní rebelie je povolena, a dokonce vítána. Z barev jsou u „divoženštějšího“ pojetí preferovány zemité, prim hrají přírodní tóny, například celá paleta zelených a hnědých odstínů, oranžová, cihlová, okrová, přírodní žlutá či tmavě a nebesky modrá. Pro romantický „vílí“ boho styl jsou pak preferovanou volbou odstíny bílé či světlé béžové a také celá pastelová škála.

60bf3c6492ce7bo2.jpg
Foto: Orsay 200 Kč / Mango 599 Kč / Zara 1 299 Kč

Vylaďte svůj look patřičnými doplňky a šperky

Podstatnou roli hrají v boho stylu doplňky. Hojně používané a oblíbené jsou klobouky, ať už slaměné typu fedora, nebo s širokou krempou. Outfity lze doladit také barevnými a vzorovanými čelenkami a šátky. Podtrhnout ženskou siluetu ve volnějších a rozevlátějších šatech a tunikách pomohou pásky, které u boho stylu bývají hlavně splétané, řemínkové či látkové, ale třeba i s výšivkou.

Kabelky a tašky volte látkové, pletené či háčkované nebo z přírodních materiálů, jako je juta, lýko, sláma, či dřevo. U šperků se pak vyhněte příliš luxusním a okázalým materiálům, jako jsou drahé kovy a drahé kameny. V boho stylu totiž vládne bižuterie. Využijte peříčka, korálky, dřevěné přívěsky, minerály, kožené řemínky, háčkované ozdoby apod. A s množstvím šetřit nemusíte.

60bf3d13965bfbo3.jpg
Foto: Blancheporte 299 Kč / Zara 1 299 Kč / Mango 599  Kč

Foto: Se souhlasem značek Zara, Blancheporte, Michael Kors, Orsay a Mango.
Zdroj: Jana Vytisková, Tiskové materiály Blancheporte 

Reklama