hair-care-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Používání kvalitní profesionální kosmetiky po celý rok je základ. Pokud o vlasy nepečujeme systematicky, jsou pak náchylnější k poškození z UV záření a slané vody. Je proto velmi důležité používat kvalitní přípravky podle typu vašich vlasů celý rok. Vlasy jsou po zimě oslabené, před létem je dostaňte do kondice. 

Vyhněte se používání běžných vlasových produktů, které často obsahují nerozpustné silikony. Ty na vlasech vytvoří neviditelný film, pod kterým se vlas ve skutečnosti dusí a není schopen přijímat výživu. Používejte speciální letní péči a vsaďte na produkty s UV ochranou. UV záření narušuje vlasový protein, vlas se otevírá, poškozuje a stává se křehkým a lámavým. Vlasy před sluníčkem chraňte kloboukem. Must-have jsou také letní řady šamponů, které z vlasů odstraní sůl a chlór.

Dbejte na výživu vlasů. Po opravdu každém umytí použijte kondicionér a jednou týdně vlasům dopřejte hlubší regeneraci v podobě masky. Nepodceňujte hydrataci. Vlas na sluníčku rychle ztrácí vodu. Vyzkoušejte například bezoplachové spreje, které vlasy zhydratují a pomáhají při rozčesávání.

Mokré vlasy nikdy nestahujte gumičkou, mohly by se polámat. Ve stažených, mokrých vlasech se může pokožka zapařit a vzniknout tak nepříjemná kvasinka. Také je dobré počítat s tím, že barva vlasů se díky slunečním paprskům mění. S radikální změnou barvy počkejte až na podzim. Komplexní péči si tedy dopřejte raději až po dovolené, včetně zastřižení a hloubkové regenerace.

Zdroj: Klier - tiskové materiály, Youtube kanál: Tereza Vlasáková