Pocení

Jednou z věcí, která nám v létě znepříjemňuje život, je pocení. Na jedné straně je to správně, protože pocení je fyziologický proces, díky kterému naše tělo reguluje tělesnou teplotu a zbavuje se odpadních látek. Jenže nikde není psáno, že vám musí znepříjemňovat život. Je důležité najít kompromis a pocení alespoň trochu omezit. Případně se také zbavit nepříjemného zápachu, který v návaznosti na pocení vzniká. Řešením je používání deodorantů a antiperspirantů s účinným složením.

Náš tip: NIVEA Sprej antiperspirant Fresh Sensation

Antiperspirant účinně odstraňuje bakterie, které způsobují zápach, a zahalí vaše podpaží do příjemné, výrazné a hlavně dlouhotrvající svěží vůně. Maximální komfort podtrhuje nelepivé složení, ve kterém nenajdete silikony ani etylalkohol, takže si bude s vaší pokožkou dobře rozumět. Před pachem a potem vás ochrání až 72 hodin.

nivea-fresh.jpg

Nedostatek energie

V horkém počasí nás obvykle trápí únava a nedostatek energie. Ten je zapříčiněn roztažením podkožních cév, kterými pak protéká více krve. S její pomocí je přeneseno nadbytečné teplo z organismu na povrch těla, kde se aktivují potní žlázy. Čím déle se tělo ale takto ochlazuje, tím více trpí mozek, do něhož se nedostává tolik krve, kolik by optimálně potřeboval. Výsledkem je pak naše celková únava a pocit vyčerpání, ale i podráždění. Řešením je ochlazování pokožky třeba pomocí sprchy, pokud je to možné. Jestliže to ale zrovna nejde, alespoň si namočte ruce až po zápěstí do studené vody.  

Náš tip: Sprchové gely Refreshing Shower z limitované letní kolekce NIVEA

Osvěžující sprchové gely zajišťují osvěžení pokožky povzbuzující vůní. Mají neutrální pH a jejich kožní snášenlivost je dermatologicky testována.

450395-zel-pod-prysznic-250-ml-6-8677511-j.jpg

  • Nivea Detox Mood – nabízí vůni lotosového květu a mořské soli
  • Nivea Joy of Life – nabízí vůni růže a jasmínu
  • Nivea Zen Vibes – nabízí vůni pelargónie a vanilky
     

Více na www.nivea.cz

Nivea-logo.svg.jpg