V době, kdy většina filmů „řeší“ nezadané třicítky, které zkouší najít toho pravého, otvírá nový český film Léto s gentlemanem téma lehce zanedbávané: „Láska kvete i v pozdějším věku“.  A to i v případě, kdy jí nejdete nějak extrémně naproti. Naopak. 
Léto s gentlemanem
Díky Létu s gentlemanem si v chladném únoru přivoníte k hřejivé prázdninové romantice českého venkova a užijete příjemné chvíle plné laskavého vztahu k životu. V hlavních rolích Jaromír Hanzlík, Alena Antalová a Igor Bareš. Ve filmu se ovšem objeví celá plejáda oblíbených českých herců, kteří si prý s radostí zahráli menší role (například Jan Čenský hospodského karbaníka, Uršula Kuklová a Iva Huttnerová venkovské drbny, Pavel Soukup a Zdeněk Žák zkušené muže, kteří umějí životní situace vtipně okomentovat). U natáčení se všichni evidentně bavili. Což se pozitivně odrazilo na atmosféře celého snímku, z kterého ta pohoda přímo dýchá. 
Léto s gentlemanem
Úsměvná letní romance je scenáristickou prvotinou Jaromíra Hanzlíka, který si ve filmu zároveň zahrál jednu z hlavních rolí – tajemného muže, o kterém si navíc všichni myslí, že je majitelem místního zámku. Svým vystupováním by rozechvěl každé ženské srdce. Je galantní, fešný a ještě recituje básně. Není to jen sen?
Léto s gentlemanem
Zajímavosti o filmu:
Pro televizního režiséra Jiřího Adamce, jenž má na svém kontě mimo jiné dnes již kultovní seriál Sanitka, je to první vstup do kin. Na premiéře to komentoval slovy, že dívat si do tváře divákům v kině je naprosto odlišný zážitek, než vědět, že jeho pořad sleduje někde doma tři miliony diváků, které ovšem nevidí.
Film se natáčel vloni v létě (když byla ta velká vedra) ve středočeských Zduchovicích. „Chtěli jsme natočit letní romanci, milý, laskavý, ale i úsměvný film, který by byl ´pohlazením pro duši´, větší ambici jsme neměli. A lhal bych, kdybych řekl něco jiného, než že jsem s výsledkem docela spokojený. Takhle nějak jsem si ten film představoval,“ pochvaluje si výslednou verzi režisér Jiří Adamec. Ten si ve filmu zahraje i malou vtipnou roli.

Ať se vám film líbí a letně pohodová písnička vám přinese řadu krásných chvil.  Tu si na hudbu legendárního muzikantského týmu ORM střihli Olga Louhová a Václav Noid Bárta. Slova napsala režisérova manželka Jana Adamcová. 

Film o filmu - kde a jak se natáčelo:

Ať i vaše letošní léto jak má být...

foto:  BIOSCOP 

Přečtěte si také:

Reklama