Tento rok jsme na letní sluníčko čekali pomalu jako na smilování. Téměř každý den jsme se dívali k obloze a ptali se: „Kde to léto je???“ Počasí se však umoudřilo, sluníčko vysvitlo a denní teploty se pohybují kolem tropických 30 stupňů Celsia. Začíná nám být opět pěkné horko, opouští nás optimistická nálada a před rozpáleným vzduchem se často schováváme do příjemného prostředí barů a restaurací… Právě teď si ve většině barů můžeme dopřát Caipirosku nebo Cranpirosku. Trochu nasládlé a lehce kyselé, ale hlavně pořádně ledové cocktaily z Finlandia Vodky.

Léto s míchanými nápoji Caipiroskou a Cranpiroskou začalo 6. srpna a potrvá až do vyprodání zásob. Každý, kdo si v některém ze zúčastněných barů či restaurací objedná Caipirosku nebo Cranpirosku, se může těšit na milý dárek. Tím je kartička s originálním receptem na přípravu koktejlů z Finlandia Vodky v domácím prostředí. Součástí této kartičky je sáček se třtinovým cukrem, nezbytnou ingrediencí pro přípravu osvěžujících koktejlů.

Jak si připravit Caipirosku a Cranpirosku doma?

Stačí nám 4 cl Finlandia Vodky, 1/2 limetky, 1 – 2 lžičky hnědého třtinového cukru. Ve sklenici pozvolna rozmačkáme drtítkem nebo obrácenou stranou vařečky limetky a cukr, přidáme Finlandii Vodku. Sklenici dosypeme drceným ledem a na závěr promícháme míchátkem a naše vlastnoručně vyrobená Caipiroska je připravená ke konzumaci. Cranpirosku připravíme stejně jako Caipirosku, jen klasickou Finlandia Vodku nahradíme Finlandia Cranberry. Na závěr můžeme sklenici ozdobit několika arktickými brusinkami.

Přejeme vám dobrou chuť, bezva pohodu a horký zbytek léta!

Reklama