Každý rok firma ALO uvádí na trh čtyři zbrusu nové a originální kolekce ALO Fashion, které odrážejí světové módní trendy. Šperky z bílého i žlutého zlata jsou osázeny vzácnými kameny prvotřídní kvality, jako jsou topaz, citrín, turmalín, peridoty, granáty, ametyst nebo růženín, a bývají doplněny i pravými perlami. Zmíněné drahé kameny nakupuje a dováží společnost ALO jewelry z Thajska, Indie či Brazílie.

 

Šperky z kolekce ALO Fashion může nosit každá dívka, žena a dáma bez rozdílu věku a bez ohledu na příležitost či denní dobu. Prstýnek, náušnice, náramek nebo náhrdelník s barevnými drahokamy oživí městský styl a zároveň rozzáří i večerní šaty. Dají se kombinovat s jednobarevným i vzorovaným oblečením. Záleží jen na vlastním vkusu a barevné harmonii.

 

Šperky vsazené do zlata mají tu výhodu, že vyžadují jen minimální údržbu, a přesto si dlouho drží svůj přirozený lesk. Jednou za čas jim prospěje, když se ošetří čisticí utěrkou, která je napuštěna speciálním roztokem. Pokud je šperk hodně znečištěn, je nejlepší svěřit ho k vyčištění klenotníkovi, např. do servisního střediska ALO jewelry.

 

 Blíží se léto, které letos jednoznačně velí syté, romantické barvy v líčení, v módě, a nejinak je tomu i ve špercích. Opálená kůže a veselé barvy dodají každé ženě patřičné sebevědomí. Jak tedy nosit vzácné šperky během léta? Ženy si je mohou bez obav vzít s sebou na dovolenou k moři, barevné kameny nevyblednou ani působením mořské vody, ani slunečních paprsků. Nevadí jim ani voda, ať už ta v bazénu či mořská, ale přesto se doporučuje koupat se raději bez šperků.  

 

Slovníček pojmů:

 

Víte, co je polodrahokam? To je nerost, který nesplňuje jednu nebo více podmínek drahokamů.

A odkud se berou jejich názvy? Tak například:

·         Topaz – název pochází z řeckého výrazu pro drahokam a jeho krystaly mají žlutou až tmavě oranžovočervenou barvu. Ty nejlepší kameny pocházejí ze Sibiře a Brazílie.

 

·         Citrín – vyjadřuje jeho charakteristickou citronově žlutou barvu, ale vyskytuje se v barevné škále od světle žluté přes nazelenalou, oranžovou až nahnědlou. A je relativně vzácný.

 

·         Turmalínpochází ze singhalského slova „turamali“, neboli „kámen, který přitahuje popel“. Zvláštní, protože ze všech minerálních kamenů je barevně nejrozmanitější. Může obsahovat mnoho různých prvků, dokonce se často vyskytuje i více barev v jednom krystalu, tzv. vícebarevné turmalíny. Rozeznáváme například turmalín bezbarvý jako achorit, turmalín modrý jako indikolit nebo brazilský safír. Zelený turmalín je znám jako brazilský smaragd; nažloutle zelený turmalín jako brazilský peridot; narůžovělý a červený turmalín má název rubelit a černému turmalínu se zase říká skoryl.

 

·         Safír – slovo pocházející z hebrejštiny a znamená modrý. Modré safíry se vyznačují širokým spektrem odstínů, jinak existují i tzv. fancy odstíny, čili nemodré. Druhou nejvzácnější barvou safíru je lososově červená. Jedině správný poměr žluté a červené je zárukou této výjimečné barvy.

 

 

 

Více na www.alo.cz

 

 

 

 

Reklama