Zloděje lákají otevřená okna i prázdné byty

Bezstarostné léto tak může v případě neopatrnosti přinést nemalé trable. Příčin, proč zrovna v létě mají zloději pré, je několik. Hlavní z nich je změna zaběhnutého režimu. Dovolené, prodloužené víkendy, výlety – v létě trávíme ve svých domovech většinou mnohem méně času. Dalším důvodem je počasí. Horké dny a tropické noci, typické pro červenec a srpen, nás nutí otvírat okna, což vede k dalším poplachům a vyššímu počtu výjezdů zásahových vozidel.

Řešením je proto dbát na zvýšenou opatrnost – bezpečnostní dveře a zavřená okna jsou nezbytným základem pro ochranu majetku, neboť zde více než kde jinde platí, že „příležitost dělá zloděje“. Otevřené okno zkušeného zloděje přímo zve k návštěvě. Ne vždy ale taková opatření stačí. Existují proto speciální služby, které vám umožní ochránit svůj dům a byt i krátkodobě.

Balíček pro krátkodobou ochranu domu

Securitas například nabízí tzv. Holiday set. Jedná se o službu vytvořenou na míru letní sezóně. Do domácnosti dostanete soubor zařízení napojených na Centrálu nouzových služeb, kde se speciálně vyškolený operátor stará o to, aby v případě poplachu okamžitě vyjela do vašeho domu zásahová jednotka. Většinou však stačí pouhá přítomnost takového opatření a zloděj si raději nechá zajít chuť. Samotná instalace všech zařízení Holiday setu trvá několik minut, služba se platí na základě využitých dnů a nevyžaduje žádné další náklady. Cena začíná na 150 Kč za den.

Tísňové tlačítko pro všechny případy

O tom, že zloději využívají naší nepřítomnosti, svědčí další výsledek statistiky, tentokrát denní. Přestože celkový počet výjezdů je jednoznačně vyšší ve všední dny, velmi často se jedná o tzv. plané poplachy. O víkendu ovšem roste poměr ostrých výjezdů. Zajímavě pak vycházejí data v případě posledního dne před víkendem. V pátek se totiž eviduje nejvíce výjezdů na tísňová tlačítka – tedy nejvíce přepadení.

Díky tzv. tísňovému tlačítku přitom můžete chránit i sebe a své blízké, v pátek i kdykoliv jindy. I tuto službu poskytuje Securitas a využít ji lze například pro starší členy rodiny, a to nejenom v době, kdy jste na dovolené. Tísňové tlačítko má velikost balíčku žvýkaček a zajistí dostupnost pomoci 24 hodin denně po celé ČR bez nutnosti nabíjení baterie či složité konfigurace. Tlačítko je připojené k Centrále nouzových služeb SECURITAS, jejíž operátoři po přijetí signálu okamžitě zahájí smluvený zásahový plán – třeba zavolají vám nebo sousedům, mohou však i vyjet přímo na místo. Služba stojí od 59 Kč měsíčně.

Více na SECURITAS.CZ

Reklama