INZERCE

Léto už se přehouplo do své závěrečné fáze, rána začínají být chladnější a všichni postupně oblékáme teplejší vrstvy. Sandály měníme za tenisky nebo lodičky, tílka a trička nahrazují svetry či mikiny. Do uzavřených bot a pod dlouhé rukávy se snadno schová zarudlá kůže, puchýřky nebo zažloutlé nehty, což jsou první příznaky kožní mykózy. Ani tak bychom ale neměli zanedbávat prevenci a léčbu kožních plísní.

Dermatofyty a kvasinky, které způsobují kožní mykózy, se velice snadno šíří hlavně ve vlhkém prostředí, měli bychom si proto dát pozor při návštěvě plaveckých bazénů, saun, fitness center a také sprch v takových zařízeních. Vyplatí se sem nosit vlastní přezůvky a co možná nejméně chodit naboso. Základem je i důkladné osprchování a následné osušení všech částí těla, včetně těch hůře přístupných, jako jsou mezery mezi prsty.

Exoderil

Základem jsou prodyšné boty i prádlo

Kožní mykóza totiž zdaleka nenapadá jen nohy nebo nehty, kde se vyskytuje nejčastěji. Najít ji kromě toho můžeme také na pokožce hlavy, obličeje, trupu i rukou – vlastně tedy na celém těle. Projevuje se svěděním, postižená kůže je suchá a zarudlá, objevit se na ní mohou i puchýřky. Napadené nehty jsou matné až zažloutlé, drolí se a v pozdějších stádiích mohou i bolet, zarůstat nebo se odchlipovat od nehtového lůžka. Už při prvních projevech onemocnění bychom měli zahájit léčbu například volně prodejnými přípravky Exoderil®, abychom mimo jiné zamezili šíření mykózy na další části těla.

Protože už v tomto období začínáme zase víc nosit uzavřené boty, měli bychom dávat přednost těm z prodyšných materiálů, jako je třeba kůže. To samé platí také o spodním prádle, ponožkách a svrchním oblečení, které by mělo být ideálně bavlněné. I když se někomu mohly problémy s mykózou přes léto zlepšit, určitě to není znamení, že je člověk vyléčený. Sluníčko a moře sice působí na kůži blahodárně, ale tento účinek je jen dočasný a s příchodem podzimu se mykóza zase ozývá v plné síle.

Exoderil

Důsledná léčba zamezí návratu mykózy

Pokud už ve vaší rodině někdo kožní mykózou trpí, měla by být důkladná hygiena naprostou samozřejmostí. Používejte každý svoje přezůvky, ručník i hřeben na vlasy. Mykóza se totiž šíří opravdu snadno a má tendenci se vracet. Při léčbě přípravkem Exoderil® je proto velice důležité pokračovat v jeho aplikaci  ještě minimálně dva týdny po vymizení příznaků, čímž snížíte riziko návratu onemocnění.

Dobrá zpráva je, že Exoderil® mohou používat jak dospělí, tak děti každého věku. Přípravek je volně prodejný a koupíte ho ve formě roztoku nebo krému. Postiženou kůži napřed pořádně omyjte a osušte, až pak aplikujte Exoderil®. Na kůži stačí jednou denně, v případě postižení nehtů pak dvakrát za den. Právě na nehty a také na pokožku hlavy v místech, kde rostou vlasy, je obzvlášť vhodný roztok. Obsažená účinná látka naftifin má hned tři pozitiva: nejen že léčí kožní mykózu, ale kromě toho působí i antibakteriálně a protizánětlivě.

Více informací na  www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/exoderil.shtml

Exoderil® je volně prodejný lék k vnějšímu užití s účinnou látkou naftifini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Reklama