"Mně ti je úplně do breku, když si představím, že je léto u konce…,“ řekla mi známá při odpoledním smažení vlastního těla. Zavřela jsem oči a vystavila tvář horkému slunci. „No jo, zase se roztočí kolotoč všedních dnů … práce, škola, plískanice…,“ raději jsem ty myšlenky zahnala.

Ať se nám to líbí nebo ne, léto končí. A i kdybychom se na hlavu stavěli, nic s tím neuděláme. Snad jen se odstěhovat na jih. (Nemají to ti ptáci lepší?)

Ale nezoufejte. Léto sice končí, přesto není důvod propadat depresím. Podzim je přeci krásný. Pohled na zbarvenou přírodu je balzámem pro oči i pro duši. Odpolední vycházka lesem plným zavátého listí je romantickým lékem každého vztahu.

Zapátrejte v paměti. Co vás baví, láká, do čeho byste se ráda pustila? Podzimní večery jsou pro Vaše záliby jako stvořené.

- Upleťte svetr, vyšívejte ubrus, uháčkujte dečku – ruční výtvor bude milým dárkem k Vánocům.
- Zajděte si do knihovny - četba v přítmí lampičky je dokonalým odreagováním.
- Zkusili jste po večerech s rodinou skládat puzzle? – pobavíte se všichni a ještě budete mít báječný doplněk do dětského pokoje.
- Mrkněte do skříně. Co si přešít starou blůzu v moderní halenku? Z nudných kalhot udělat sexy model?
- Baví vás vařit? Vyzkoušejte nové recepty. S inspirací vám pomůže Žena-in.
- Pusťte se i s dětmi do výroby draka. Uděláte společně jednoho, nebo vyhlásíte soutěž o nej draka?
- Chcete zhubnout pár kilo? – chladné večery jsou pro návštěvu fitness centra jak stvořené.

- Vytvořte si in tričko s vlastním potiskem. Nevíte, jak na to? Zde máte návod: Nejedná se o žádnou klasickou batikovanou technologii, takže zapomeňte na barvy, látky a obrovské hrnce. Naopak potřebovat budete:
- počítač s grafickým programem
- nažehlovací papír - inkoustovou tiskárnu
- tričko

Nažehlovací papír (speciální pro inkoustové tiskárny) seženete v obchodech s kancelářskými potřebami či v prodejnách pro výpočetní techniku.
Tričko vybírejte nejlépe bavlněné.
Motiv výběru je čistě na vaší fantazii (fotka, logo, nápis, obrázek).

Připravte si nejprve obrázek či foto ve vašem PC. Až budete s výtvorem spokojeni, vytiskněte jej na nažehlovací papír. (Pozor na mastné prsty! Zažehlovacího papíru se dotýkejte jen po okrajích). Žehličku nahřejte na maximální teplotu (nepoužívejte napařovací). Při nažehlování vyviňte dostatečný tlak. Obrázek tak lépe přilne k tričku a nebude se odlupovat motiv z látky. Zažehlený obrázek nechejte úplně vychladnout. Poté lehce odloupněte růžek krycího papíru a začněte jej jemně odtrhávat.

Doporučení: Motiv před nažehlením vystřihněte s malým okrajem. Triko před samotným nažehlováním přežehlete, aby bylo rovné a hlavně suché!

Nažehlujte na rovné, tvrdé ploše (žehlicí prkno se nedoporučuje). Triko s motivem pereme jen ve vlažné vodě.

Papír pro zažehlování není vhodný ani pro laserové tiskárny, ani pro tiskárny typu HP DeskJet 1200C či 1600C, neboť teplem by se v tiskárnách roztavil a poškodil by je.

Vidíte, že vyhnout se nudným, dlouhým večerům není zase tak těžké. Například má sousedka mi včera na chodbě povídá: „Už aby byl ten podzim. Člověk se pořád potí, spálí se, loupe se a zase se hned spálí … dá si skleničku piva a v tom horku ho okamžitě bolí hlava. Já říkám ženskejm v práci: "Počkejte, až bude chladno, to vyrazíme na dámskou jízdu, chlapy zavřeme doma a pořádně to roztočíme!“  

Reklama