5ea83575781e6obrazek.png
Pro splnění cíle je kromě vyvážených hlavních jídel důležitá i vhodně zvolená svačina mezi cvičením nebo jednotlivými jídly. Příznivé nutriční hodnoty v kombinaci s lahodnou chutí vám dodají například tyčinky YES!. Jejich vysoký obsah proteinu a tolik důležité vlákniny vám pomůže dodržet zásady vyváženého jídelníčku. Navíc jsou balené do papírového obalu, který lze jednoduše třídit i recyklovat, čímž nezatěžuje naše okolí ani celou planetu. Tyčinky YES! vám dodají potřebnou energii a můžete si na nich pochutnat zcela bez výčitek, i když si hlídáte postavu. Další rady a tipy pro správné hubnutí přidali také zástupci společnosti STOB (STop OBezitě).

Tři pravidla: Správná motivace, vyvážená strava a pravidelný pohyb

Hubnutí do plavek se v poslední době stalo módním trendem. Pro snížení hmotnosti je ale zapotřebí změnit celý životní styl, aby vysněná postava zůstala i do další sezóny. Jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje celkový úspěch či neúspěch hubnutí, je správná motivace. „Na začátku je potřeba si jasně definovat reálný cíl, například už zhubnutí 5–10 % vaší váhy přináší velké zdravotní zisky, není nutné hubnout hned desítky kilogramů, natož do léta. Je vhodné si v začátku stanovit také zisky vs. ztráty. Tedy to, co nám hubnutí přinese a co nám naopak vezme. Pokud převáží oběti, je lepší hubnutí ještě odložit až na dobu, kdy vyhrají zisky,“ říká Ing. Hana Pávková Málková ze společnosti STOB.  
5ea83590a3420obrazek.png
Zdravý a vyvážený jídelníček je dalším klíčem k úspěchu. Cílem je naučit se sestavit si jídelníček tak, aby obsahoval optimální množství energie ve vhodné skladbě, tedy vybírat kvalitní nutričně hodnotné potraviny a omezovat příjem cukrů a nevhodných tuků. „V každém hlavním jídle by měly být obsaženy ideálně všechny základní živiny, tedy bílkoviny, kvalitní tuky i komplexní sacharidy. Kromě hlavních jídel je třeba promyslet i svačiny. Příkladem vhodné svačiny jsou tyčinky YES!, které obsahují vysoký podíl vlákniny a díky většímu obsahu ořechů představují přirozený zdroj kvalitních tuků a bílkovin,“ dodává Hana Pávková Málková ze společnosti STOB.

Tyčinky YES! Výborná chuť bez výčitek, zabalená v papíru.
5ea8363d0634eobrazek.png

Tyčinky YES! kombinují příznivé nutriční hodnoty se skvělou chutí. Na trhu najdete ořechové a ovocné varianty. Ořechové tyčinky se vyznačují vysokým obsahem vlákniny, kvalitních tuků a proteinu, který čerpají převážně z ořechů. Ořechové tyčinky YES! jsou vhodné pro vegetariány, neobsahují lepek a je v nich obsaženo jen 5–7 g cukru. Na pultech obchodů najdete hned několik variant, například s mandlemi, mořskou solí a hořkou čokoládou či se směsí ořechů, brusinkami a hořkou čokoládou. Nově si můžete pochutnat také na YES! s pekanovými ořechy, banánem a hořkou čokoládu. Tyčinky obsahují kvalitní čokoládu s vysokým procentem kakaa. Ovocnou variantu YES! představuje varianta s příchutí malin a chia semínky obsahující pouze cukr přirozeně se vyskytující v ovoci. Tyčinka je bez lepku a laktózy, je čistě rostlinná, a proto je ideální i pro vegany.
5ea8362e97b1fobrazek.pngDalší výhodu tyčinek YES! představuje také jejich papírový obal, který je zcela recyklovatelný. Papír používaný pro balení těchto tyčinek pochází z udržitelného pěstování, které certifikují Forest Stewardship Council (FSC) a The Program for the Endorsement of Forest Certification.
5ea83656f204bobrazek.pngSprávné hubnutí je potřeba doplnit také pravidelnou fyzickou aktivitou. Ta zajistí, že při hubnutí nebudete přicházet o svaly, vaše shozené kilogramy nenaberete zpět a vaše snaha neskončí jo-jo efektem. Cílem změny životního stylu je zabudovat nové návyky do vašeho života, tak aby byly automatické. Zvýší se vám kvalita života, což je prvním předpokladem toho, že jste nový životní styl přijali za svůj.

Více na www.yessnacks.cz

Reklama