Možná se vám zdá, že s tímto tématem přicházíme poněkud pozdě, ale opravdové léto teprve začíná. A co by bylo léto bez pestré kytice na stole. Že už jich většina odkvetla, nebo byla posekána na loukách? Kdepak, stále je z čeho tvořit. Přinášíme vám inspiraci.

flowers

Proč zrovna luční kytice, když máme zahrádku v plném květu? Protože ne všichni mají to štěstí nějakou zahradu mít, a pokud ano, byla by škoda (ty v potu tváře hýčkané květinky) trhat. Na záhonu vydrží mnohem déle než ve váze.

flowersZato lučního kvítí a trav všeho druhu je stále všude dost a dá se z nich uvázat kytice neméně půvabná. Jejich krása je sice prostá, ale možná o to zajímavější.

Můžete udělat „kompromis“ a oba druhy kombinovat. Vyberte si „ušlechtilou“ květinu jako dominantu a doplňte ji divokou „zelení“.

Pokud je ve vašem okolí lučních květin málo, zkuste to třeba s keři. I ty nám nabízejí spoustu zajímavých květů a struktur, které vytváří nádherné kompozice.

Čím větší fantazii máte, tím více možností vám příroda poskytne.

kytice

A na závěr pár dobře míněných rad.

  • Do přírody si vezměte zahradnické nůžky nebo ostrý nožík. Některé stonky a větvičky jsou dost houževnaté, takže s nástroji bude „sběr“ šetrnější. Všeho s mírou. Stačí vám pár větviček, abyste z nich vytvořili půvabnou aranž.
  • Z kvetoucích rostlin vybírejte jen ty hojně rozšířené, které nejsou v kraji vzácné.
  • I ze zdánlivě nehezkých rostlin se dá vytvořit originální kytice.
  • Pozor na chráněné druhy! Těm se vyhněte obloukem, i kdyby se vám líbily sebevíc.

flowers

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: