Přichází léto, čas prázdnin. Protože většina rodičů nemá stejně dlouhou dovolenou jako děti prázdniny, posílají ratolesti na nejrůznější tábory či letní školy. Jak to ale udělat s kapesným?

Dětský tábor bývá často prvním místem, na kterém je dítě delší dobu bez svých rodičů. S tím souvisí i jejich finanční zabezpečení. Maličkým dětem svěřit hotovost je poněkud riskantní, proto je běžnou praxí, že rodiče uloží kapesné vedoucímu, který je spravuje. U větších dětí, řekněme od 10 let, už to takový problém není. Záleží tedy samozřejmě na konkrétní vyzrálosti každého dítěte a na úvaze rodičů, na kolik svému potomkovi důvěřují. Většina z nich je ale zvyklá na běžné menší nákupy a svoje malé hospodaření s kapesným. Zde je tedy možností víc. Rodiče mohou děti na tábor vybavit dostatečným obnosem v hotovosti, pak ale hrozí ztráta, okradení či přemrštěné utrácení. Ideálním a asi nejbezpečnějším způsobem, jak zajistit, aby dítě mělo dostatek financí, zároveň však nehrozila jejich ztráta, je pořídit mu účet a s ním i platební kartu. „Nabízíme Era osobní účet již pro děti od 10 let, k němu dostanou i platební kartu pro výběry z bankomatů,“ vysvětluje Milan Jursík, je výkonný manažer segmentového marketingu Poštovní spořitelny a dodává: „Na kartě lze nastavit týdenní limit pro výběry, takže se rodiče nemusí bát, že dítě utratí veškerý obnos na účtu. Navíc mohou rodiče dětem v případě potřeby další peníze na účet poslat. Děti se k penězům snadno dostanou také v Era finančních centrech nebo pobočkách České pošty.“

Stejně jako doba, tak i tábory a přístup k nim se trochu změnil. Kolikrát nestačí sbalit batožinu, vybavit dítě seznamem kolik kusů jakého oblečení má a pak se tři týdny radovat, že je doma klid. Je dobré myslet i na to, že kapesné nestačí strčit do obálky a doufat, že si drobek po celý turnus vystačí.

V současné době se již malé děti setkávají s moderními platebními podmínkami, aby se ve finanční problematice snadno orientovaly, vznikla nová webová stránka www.eraklub.cz. Www.eraklub.cz je internetovou branou do světa zábavy a vzdělání pro děti a mladé lidi. Chceme mladým přinášet nejen zábavu formou soutěží, her a kvízů, ale také pomoci rodičům nenásilnou formou zdokonalovat děti ve finanční gramotnosti. Díky Era klubu se děti už od útlého věku mohou učit samostatnému hospodaření s penězi,“ vysvětluje Milan Jursík.

 

 

Reklama