shoes

Většina z nás si alespoň v létě ráda odpočine od vysokých podpatků. Sice prodlužují nohy, ale pohodlí je přednější. Jak to udělat, aby i v nízkých botách vypadaly naše nohy delší? O tom bude dnešní Škola stylu.

Téma „Krátké nohy“ jsme už ve Škole stylu probíraly ZDE, ale na rozdíl od původního článku, vynecháme způsob, jak nohy prodloužit pomocí vysokých podpatků a zaměříme se na pohodlí. „Štekle“ vyměníme za sandálky, pantofle, balerínky, tenisky nebo mokasíny. Že vám zrovna na výšce a délce nohou nepřidávají?

boty

Od toho je tu dnešní Škola stylu, aby našla řešení. Pomocí jednoduchých triků se dá postavě přidat (alespoň opticky) pár centimetrů.

shoe

  • Triky s barvami. Pokud sladíte barvu bot s barvou kalhot nebo sukně, přidáte svým nohám na délce. Nemáte-li stejnou barvu nebo odstín, zkuste to alespoň s barevnou intenzitou. Čím větší kontrast mezi barvami bot a dolního dílu oblečení, tím větší zkracující efekt. Nohy spolehlivě prodlouží i boty v tělové barvě.
  • Délka kalhot. Hodně záleží na proporcích postavy, ale následující příklady patří mezi „odstrašující“: Úzké nohavice nahrnuté u kotníků nevypadají zrovna esteticky. Poutají na sebe pozornost, a nohy opticky zkracují. Také manžety jsou nežádoucím prvkem. Tvoří výraznou horizontálu, a ta, jak je známo, má rozšiřující a zkracující schopnost. Bokovky, které nedrží a neustále se posouvají dolů, jsou dokonalým „zkracovačem“ našich nohou. Culottes jsou sice módním hitem, ale pokud nepatříte mezi štíhlé dlouhánky, budete v nich vypadat menší, než ve skutečnosti jste. Zlatou střední cestou jsou kalhoty zúžené ke kotníkům, pokud možno s vyšším pasem.

shoe

  • Sukně. Opět záleží na proporcích, ale pokud jste malé postavy, nebo máte delší trup a kratší nohy, sukně nad kolena bude pro vás vhodnější, než midi, či délky ke kotníkům.
  • Topy a vrchní díly. Obecně by se dalo říct: Čím delší, tím kratší nohy. Ale každé ženě krátké topy, nebo „zakasané“ vršky nesluší.  V tom případě se můžete opět spolehnout na monochromatickou barevnost, nebo vertikály, kterých dosáhnete vrstvením. Třeba tílko a přes ně rozepnutou delší košili.
  • Boty: Dejte si pozor na pásky kolem kotníků, kotníčkové tenisky a hodně uzavřené boty. To vše rozšiřuje a zkracuje nohy. Prodlužující vlastnost mají boty s hodně vykrojeným svrškem. Většina z nás dává přednost alespoň minimálnímu podpatku. Úplné „placky“ jsou pro naše nohy nezdravé a chůze v nich není zrovna příjemná.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama