Zdraví nohou bezpochyby ovlivňuje výběr vhodné obuvi. Potíže mohou způsobit i nové boty, které vypadají na první pohled pohodlně a při zkoušení nám padnou. Trvá ale delší dobu, než se naší noze přizpůsobí, a tak už nás po pár hodinách začínají trápit odřeniny, otlačeniny a puchýře. Dochází totiž ke tření pokožky s obuví a následnému vzniku puchýřů. Puchýře nás mohou potrápit ale i ve vyšlápnuté obuvi, například při sportu nebo turistice.
5afd75184dbbbobrazek.png
 
Jak vzniká puchýř?
„Při tření pokožky s obuví se spodní vrstva pokožky oddělí od té vrchní, prostor mezi těmito dvěma vrstvami se vyplní lymfou a vznikne puchýř,“ vysvětluje Lenka Kvasnicová z technologické společnosti 3M. Když se objeví první náznak puchýře, pomůže náplast. Bez ní by se totiž mohla vrchní vrstva pokožky strhnout a do rány by se dostala infekce. Také proto se někdy doporučuje použít na exponovaná místa náplast preventivně.
 
Hojení puchýře se obvykle obejde bez výrazných problémů, je ale nepříjemné. Správnou péčí lze hojení urychlit. V případě, že puchýř ještě neprasknul, není vhodné ho propichovat, ale rovnou na něj aplikovat náplast. Pokud už je puchýř prasklý, doporučuje se ho nejdříve vydezinfikovat a pak teprve ošetřit náplastí. Mezi další problémy spojené s chodidly patří kromě puchýřů také kuří oka. To je ztvrdlá kůže, která vzniká hromaděním odumřelé pokožky v oblastech nad kloubními či kostními vyvýšeninami.
 
Na míru každé z nejčastějších bolístek na nohách vyvinuli odborníci ze 3M produktovou řadu náplastí Spofaplast® určenou pro péči o chodidla. Pomohou při vzniku puchýřů, kuřích ok, odřenin a také jako prevence proti jejich vzniku.
 
SPOFAPLAST®: Gelové náplasti na puchýře

Voděodolné gelové náplasti ošetří puchýře, ale také říznutí, odřeniny, menší popáleniny a zároveň zmírňují bolest. Hydrokoloidní polštářek náplasti v kontaktu s puchýřem vytvoří gel, který chrání ránu před infekcí a podporuje hojení. „Hydrokoloidy totiž pomáhají udržovat v ráně optimální vlhkost, díky které se rána rychleji zahojí. Klasické gázové náplasti častou přischnou k ráně a neudržují v ní potřebnou vlhkost,“ vysvětluje Lenka Kvasnicová ze 3M. Hydrokoloidní technologie se dnes používá na různé typy ran s exsudátem, pomáhá také lidem trpícím akné, protože výrazně urychluje léčbu vyrážky. Gelové náplasti se vyrábějí ve dvou velikostech: na paty a na prsty, zakoupit lze také balení obsahující obě varianty.  Praktické a znovu uzavíratelné balení náplastí díky svému plochému tvaru ušetří místo v kabelce.

5afd507fabaadobrazek.pngGelové náplasti na puchýře na prstech
Doporučená maloobchodní cena: 79 Kč
Počet kusů v balení: 5 ks
Velikost náplasti: 70 x 26 mm
 
5afd5092ac712obrazek.pngGelové náplasti na puchýře na patách
Doporučená maloobchodní cena: 89 Kč
Počet kusů v balení: 4 ks
Velikost náplasti: 70 x 45 mm
 
5afd77aeed10cobrazek.pngGelové náplasti na puchýře mix
Doporučená maloobchodní cena: 95 Kč
Počet kusů v balení: 5 ks
Velikost náplasti: mix velikostí

 
5afd4fc694c22obrazek.pngSPOFAPLAST®: Náplast Komfort proti odřeninám
Náplast Komfort chrání kůži proti odřeninám, vzniku kuřích ok a vybočenému palci. Hlavní složku tvoří polyethylenová pěna. Funguje jako ochranná vrstva, která pomáhá předcházet vzniku zranění a absorbuje pot. Absorpční složka náplasti nepřilne k ráně, čímž urychluje její hojení. Náplast je hypoalergenní, prodyšná, neobsahuje latex a dobře se přizpůsobí tvaru pokožky. Náplasti Komfort jsou baleny v praktickém úsporném a znovu uzavíratelném balení.
 
Doporučená maloobchodní cena: 33 Kč
Počet kusů v balení: 6 ks
Velikost náplasti: 72 x 25 mm


 
5afd4fd957162obrazek.pngSPOFAPLAST®: Ochranná náplast na chodidla
Ochranná náplast bez polštářku pomáhá především jako prevence proti odřeninám a vzniku puchýřů. Náplast se dá velmi jednoduše roztrhat na tenké proužky a zvolit tak potřebnou velikost. Neobsahuje latex, je hypoalergenní a dobře přilnavá. K pokožce se chová velmi citlivě a nedráždí ji. Transparentní provedení náplasti zajistí diskrétní aplikaci. Nohy tak zůstanou v pohodě a okolí nic nepozná.
Doporučená maloobchodní cena: 47 Kč
Velikost náplasti: 2,5 cm x 5 m
Cca 60 aplikací

 
5afd504d100b7obrazek.pngSPOFAPLAST®: Ochranná náplast na kuří oka
Ochranná náplast na kuří oka je pomáhá odstranit, zmírňuje jejich bolestivost, uvolňuje tlak a hodí se i na ztvrdlou kůži. Díky svému vylepšenému tvaru a větší lepící ploše výborně drží na svém místě. Polštářek náplasti obsahuje polyakrylát a kyselinu salicylovou, která pomáhá změkčit ztvrdlou kůži.
Doporučená maloobchodní cena: 49 Kč
Počet kusů v balení: 6 ks
Velikost náplasti: 72 x 19 mm

Pozor soutěž:
5afe8f604db71obrazek.pngTechnologická společnost 3M před létem připravila soutěž: stačí si pořídit jakákoliv dvě balení náplastí Spofaplast a můžete vyhrát wellness pobyt pro dvě osoby. Další cenou jsou domácí lékárničky nebo dětská hopsadla. Co udělat pro výhru? Po nákupu dvou produktů Spofaplast si stačí uschovat doklad a registrovat se od 12. 5. do 30. 6. 2018 na stránce www.3m.cz/spofaplast_soutez.

Reklama