sp.jpg

Boulder, parkour, skate, venkovní posilovna, brusle, grilování a pikniky, procházky, relax a samozřejmě divadlo, koncerty, workshopy i odpolední kroužky pro děti. Seznamte se s několika nadcházejícími akcemi z vlastní produkce Výstaviště Praha pro všechny generace.

Kutilové Na Výstavišti

Máte nápad a základní materiál na jeho výrobu, ale nemáte ty správné nástroje a prostředky, abyste ho mohli zhmotnit? Řešení najdete v otevřené dílně na Výstavišti. Přijďte si každou sobotu vyrábět a kutit ze dřeva, kovu, plastu, ale i třeba betonu nebo jiných materiálů. Přetavte své nápady na dekorace či jednoduchý nábytek v reálné předměty. K dispozici budete mít např. přímočarou nebo pokosovou pilu, brusky, svářečku, vrtačky, ruční nástroje. Můžete využít i 3D tiskárnu.
 
Princip naší kutilské otevřené dílny je jednoduchý. Přijďte sami, se svými dětmi či vnoučaty a pusťte se do práce. Máte-li základní materiál, klidně si ho přineste, ale můžete přijít i jen tak, vše potřebné s velkou pravděpodobností najdete u nás v dílně. K dispozici vám je nejen prostor a nářadí, ale i lektor, který vám rád pomůže a poradí.
 
Dílna funguje každou sobotu na Střídačce od 10:00 - 15:00 hodin.
 
Rostlinný swap na Střídačce

Máte doma květiny, které nechcete, nebo už pro ně nemáte místo? Přijďte si je na terasu Střídačky vyměnit za jiné. Přineste s sebou i semínka, řízky, sazenice, nebo jakékoliv rostliny, ať už pokojové nebo zahradní. Na místě budeme mít lehátka, příjemnou hudbu, menší občerstvení a pohodu!
 
Jak SWAP funguje? Kupte si vstupenku a přineste s sebou živou rostlinu nebo řízek (maximální počet pro výměnu jsou 4 ks), pokud žádné rostlinky nepřinesete, můžete si odnést dva kusy. Všechny rostliny k výměně přijímáme průběžně během akce či cca půl hodiny před zahájením. Doporučujeme i vlastní tašku na odnos rostlin, igelitkám nefandíme:).
 
Těšíme se na vás 11.6. na Střídačce od 13.00 do 15.00 hod., vstupné je 80 Kč.
 
Pěšky přes Kavkaz: Od moře k moři – povídání s Viktorkou Rys

Přechod Kavkazu od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu byl součástí sedmiměsíční cesty, kterou cestovatelka Viktorka Rys absolvovala (jak jinak) nalehko, nízkonákladově a kompletně po zemi, bez letadel.
Navzdory vzrůstajícímu turismu na Kavkaze procházela mnohými místy, o kterých se v žádném průvodci nedočtete. Spala venku pod širákem nebo pod plachtou, mnohokrát byla hostem v opuštěných horských osadách. Na cestě se spřátelila s lidmi rozličných národností, potkávala divoká zvířata, musela se vyrovnávat s nepřízní počasí. Cestou dobrovolničila na polích v rumunském Banátu, v gruzínské Tušetii značila turistické trasy a pracovala na archeologických vykopávkách, a když ji ázerbájdžánské úřady vyhostily ze země, vydala se dobrovolničit do uprchlických táborů v Srbsku.
 
S Viktorkou se můžete setkat 15.6. od 19.30 do 21.00 hod. na Střídačce, vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 160 Kč.
 
Program pro seniory: tvorba, cvičení i nová přátelství

Výstaviště Praha nabízí pravidelný program také pro seniory, kteří jsou samozřejmě srdečně vítáni i na víkendových workshopech na Střídačce nebo při jiných aktivitách, kde si užijí příjemné chvíle třeba s vnoučaty nebo naváží nová přátelství.
 
Nezisková organizace Mezi námi pořádá na Střídačce tvořivý workshop nejen pro seniory. Velmi vítáni jsou rodiče a prarodiče s dětmi. Náplní dílniček bývá jednoduchá kreativní aktivita, při které se mohou dospělí buď sami realizovat, nebo být po ruce dětem a pomáhat tvořit jim. Tematicky se zaměřujeme na české tradice, zvyky a obyčeje, nebo třeba na významné svátky. Přichystáno bude i drobné občerstvení jako voda, káva, čaj.
 
Těšíme se na vás 6.6. od 10.30 do 12.00 hod., pro členy Pohádkového čtecího klubu je vstup zdarma, pro ostatní za 50 Kč.
 
Tip:
Cvičení s Hankou / 6.6. od 9.00 – 10.00 hod. / na Střídačce / vstupné 50 Kč
 
 Přehled všech kurzů a přihlášky na odpolední kurzy: www.navystavisti.cz/odpoledni-kurzy
Víkendové workshopy: www.navystavisti.cz/vikendove-workshopy

Reklama