Pokud máte malé děti, určitě s nimi zejména v létě velmi často řešíte drobné úrazy. Zakopnutí, pád z kola, nepozornost při hraní v přírodě, je mnoho situací, kdy stačí chvilka a drobný úraz je na světě. Obvykle zejména u menších dětí provází tato nehoda pláč a slzy a strach z ošetření. Jenže, ránu je nutné vyčistit a vydesinfikovat, případně zabránit drobnému krvácení. To můžete zvládnout sami, bez pomoci lékaře. Protože se tímto tématem aktuálně zabýváme, zeptali jsme se tří maminek, jak tyto situace s dětmi řeší.

Kristína, 35, 2 děti

AlfasilverV létě ošetříme spousty ran a ranek. Stačí, aby byl syn na chalupě, jak je neposedný, neustále někam leze a pobíhá po louce, co máme za chatou. Neustále řešíme rozbité koleno, škrábance, odřeniny z kola nebo z koloběžky. Je to vždy spojené s brekem, ale jen na chvíli, protože během chvíle zas o tom neví a dělá si, co ho zajímá a baví. Pro nás je důležité, aby byla desinfekce rány rychlá a neštípala.

Lucie, 40 let, 1 dítě

Musím se přiznat, že mám docela opatrnou dceru, ale jak se naučila jezdit na kole, stejně je samá modřina a šrám. Nesnáší čištění rány, jakmile otvírám lékárničku, je to ještě větší řev, než když se jí něco stalo. Takže – desinfekci kupuji jen tu, co neštípe, ideálně ve spreji.

Vendula, 36 let, 1 dítě

Máme to štěstí, že se nám velké úrazy a zranění vyhýbají. Čtyřletá Františka je aktivní dítě, běhá, skáče, jezdí na kole i koloběžce a všude je jí plno, ale zatím jsme řešili maximálně odřeniny a škrábance. Pro první pomoc používám přípravky, které desinfikují a hlavně neštípou. Velmi praktické mi přijdou spreje, protože ošetřit plačící dítě je někdy lehce náročné. Není třeba se dotýkat už tak bolavé kůže a zamířit na ránu a stříknout je rychlé.

Škrábanec, odřenina, drobná ranka je na světě, co s tím? Přinášíme vám tip na novinku, kterou můžete koupit v lékárně – AlfaSilver www.alfasilver.cz , přípravek, který bezbolestně ošetří ranku a bezpečně ji zakryje.

AlfaSilver je minerální prášek bílé barvy ve spreji s 3% obsahem ionizovaného stříbra k bezbolestnému ošetření akutních a chronických ran.

  • Používá se na ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění, proleženin a podobně.
  • Udržuje okolní prostředí čisté, což napomáhá přirozenému průběhu hojení a ošetřenou oblast chrání před množením bakterií.
  • Přípravek přilne k místu, na nějž byl aplikován, nesklouzne z něj a lze ho snadno odstranit fyziologickým roztokem.

Složení:Mikronizovaný zeolit, ionizované stříbro, n-butan.

Proč vyzkoušet AlfaSilver? - bezbolestné ošetření s ionizovaným stříbrem?

  • Chrání před infekcí

Díky antimikrobiálním vlastnostem ionizovaného stříbra je ošetřená oblast chráněna před množením bakterií.

  • Přilne k ráně a kryje ji

Mikronizovaný zeolitový prášek přilne k ráně a vytvoří na ní ochrannou vrstvu. Běžnou ránu již není třeba překrývat náplastí nebo obvazem

  • Urychluje hojení

Vytváří antiseptické, vlhké prostředí pro urychlení hojení.

  • Šetrná aplikace ve spreji

Při ošetřování rány nedochází ke zbytečnému dráždění dodatečným kontaktem.

  • Nepálí

Ošetření poranění je bezbolestné. Aplikace je mírně chladivá. 

 

Co by vás mohlo zajímat:

Od jakého věku je možné přípravek používat?

AlfaSilver nemá žádné věkové omezení. Vzhledem k možnosti nečekaného vnitřního užití dítětem, doporučujeme používat přípravek od 3 let.

Mohou přípravek používat i těhotné a kojící ženy?

Ano mohou. Kojící ženy by neměly přípravek používat na ragády prsních bradavek.

Jak dlouho lze přípravek užívat?

V případě potřeby (především ošetřování chronických ran) lze AlfaSilver používat 30 po sobě jdoucích dnů. Následně by mělo být používání na 14 dnů přerušeno.

Více informací na www.alfasilver.cz

AlfaSilver je zdravotnický prostředek bez analgetických účinků.

Reklama