Problematice atopického ekzému se věnujeme v průběhu celého roku. Léto je ale specifickým obdobím pro ty, kteří trpí ekzémem. Vysoké teploty, zvýšená produktivita potu, prach a zvýšené sluneční záření, to vše může pokožku dráždit a ekzém zhoršovat.

atopický ekzém

Také řada z nás, kteří se s ekzémem potýká, plánuje dovolenou u moře. Ne vždy však má mořské klima a samotná mořská voda příznivý vliv na pokožku postiženou ekzémem. Přinášíme vám video, kde vám odborník poradí, jak se chovat v létě, aby vaše pokožka trpěla co nejméně.

Podívejte se na video, ve kterém Vám doktorka Čapková vysvětlí jaké přináší zvláštnosti do péče o atopika léto. Videí, která se zabývají létem a jeho specifiky, včetně pobytu u moře jsme připravili více.

Video najdete ZDE (klikni).

Doporučení lékařky – na pokožku můžete použít Lipobase Repair. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, podívejte se sem: www.lipobaserepair.org.

Redakční tip: Online klinika pro atopiky

OKA je audiovizuální internetový projekt, jehož cílem je pomoci všem lidem, kteří se léčí s atopickým ekzémem. Dětem, jejich rodičům i dospělým pacientům.

Lipobase

Jak OKA vypadá a funguje?
Na webových stránkách http://www.atopickyekzem.org/optin/ se může do vzdělávacího projektu zdarma zaregistrovat každý zájemce.
Skupina předních českých dermatologů zde připravila ve spolupráci se společností Astellas seriál edukačních videí o atopickém ekzému, jeho příčinách, projevech, léčbě a prevenci. V týmu přednášejících vystupují tito špičkoví odborníci na atopický ekzém:

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA
Předseda České Dermatovenerologické společnosti, Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV Praha

MUDr. Nina Benáková
Dermatologická ordinace, Medicínské centrum Praha, Dermatovenerologická klinika 1. LF UK Praha

MUDr. Štěpánka Čapková
Dětská dermatologická ambulance, Dětská poliklinika, FN Motol, Praha

MUDr. Radek Litvik
Kožní oddělení FN, Ostrava

Všechna videa tvoří 4 základní lekce, jimiž musí postupně projít každý registrovaný návštěvník online kliniky OKA. Lekce nelze přeskakovat, jsou na sebe navázány tak, aby poskytly pacientovi co nejkomplexnější pohled a porozumění v problematice atopického ekzému. Součástí videí jsou také názorné animace, co spouští atopický ekzém nebo jak fungují lokální léky na atopický ekzém.

Doporučujeme: http://www.atopickyekzem.org/optin/

O péči o pokožku ekzematiků jsme psali v zajímavém článku:

Reklama