Moravská galerie v Brně připravila pro děti od dvou do patnácti let letní výtvarné kurzy. Uskuteční se v termínech od 27. června do 26. srpna.

Týdenní kurzy Sindibádova dobrodružství, Křížem krážem, Umění bez hranic a The Baby Best Of... se uskuteční v termínech od 27. června do 26. srpnav Brně (Uměleckoprůmyslové muzeum, ale i v Rodném domě Josefa Hoffmanna v Brtnici u Jihlavy). Během kurzů se děti vydají na cestu k překrásnému islámskému umění z výstavy Příběhy tisíce a jedné noci, stanou se kurátory a budou se aktivně podílet na své výstavě, nebo spolu s lektorkami přijdou na to, kde všude a v jakých podobách lze umění najít.

fotecka

Sindibádova dobrodružství

pro děti od 2 do 6 let s rodiči, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14. Odvážný námořník Sindibád provede děti přes moře, ostrovy i města vzdáleného a okouzlujícího Orientu.

1. den: Cesty na hřbetě ryby i slona
2. den: Města a paláce
3. den: Sultánův prsten a princeznin náhrdelník
4. den: Den na Velkém bazaru
5. den: O dobrodružství z pouště
Jednotlivé dny na sebe budou volně navazovat, možnost zúčastnit se celého kurzu nebo jen jednotlivých dní.

Vstupné

rodiče zdarma, dítě 60 Kč, druhé dítě 30 Kč.

Křížem krážem

pro děti od 6 do 15 let, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14. Nový dům, to je um! Městská krajina je velmi rozmanitá. Během putování objevíme různé její podoby a prozkoumáme několik zajímavých starších i novějších staveb.

Cena

Cena 1200 Kč zahrnuje odborné vedení, vstupné, jízdné, společné obědy, výtvarný materiál.

Umění bez hranic

pro děti od 6 do 15 let, rodný dům Josefa Hoffmanna v Brtnici. Umění smývá z duše prach každodennosti, řekl jednou Picasso, a měl pravdu. S uměním se setkáváme v běžném životě, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Vstupné

40 Kč / den. Bližší informace na tel. 724 543 722.

The Baby Best of...

pro děti od 6 do 15 let, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14. Během týdenního kurzu budou mít děti stejnou možnost jako deset vybraných laických kurátorů výstavy The Best of… aktivně se podílet na přípravě své vlastní výstavy.

Cena

Cena 1200 Kč zahrnuje odborné vedení, vstupné, jízdné, společné obědy, výtvarný materiál.

vila

fotografie z loňského výtvarného kurzu, exkurze do zrekonstruované Jurkovičovy vily

Podrobnější informace o letních výtvarných kurzech naleznete na www.moravska-galerie.cz, kontakt: tel. 532 169 146 nebo da@moravska-galerie.cz.

Reklama