Díky svému postavení na trhu v oblasti sjednávání pojistek se srovnávací portál Porovnej24.cz opírá o velké množství zajímavých dat z prostředí českého motorismu. Nejedná se přitom čistě jen o automobily, součástí jsou i motorky. Jejich nejčastější kubatura v českých garážích je 50 ccm, žebříčku pak dominují hlavně značky BMW (31 %) a Honda (29 %). Na motorkách či slabších mopedech brázdí české silnice dramaticky více muži, než ženy: až 86 procent řidičů motorek jsou zástupci mužského pokolení.
obrazek.png

To ale není jediná oblast, ve které muži „excelují“: můžou totiž za téměř 85 procent nehod motorek i automobilů. Co se nejčastěji kupovaných značek aut týče, zde čísla nejsou příliš překvapivá: nejvíc vlastníme škodovek (21 %) a dalších koncernových vozů značky Volkswagen (10 %).

Data vyplývají ze sjednaných havarijních pojištění a povinných ručení, které internetový srovnávač poskytuje. Průměrná roční cena povinného ručení přitom byla k březnu letošního roku 5 214 korun, u havarijního pojištění pak dosáhla 9 104 Kč. Toto je aktuální průměrná cena na trhu, ovšem při online porovnání cen na Porovnej24.cz je možné získat ještě mnohem výhodnější cenu. Například v březnu řidiči zaplatili za povinné ručení 2 971 korun, za havarijní pojištění se ceny dostaly na 6 449 Kč.

Nízké krytí, zbytečné pojistky

„Obecně lze říci, že lidé nejčastěji sahají po nižším pojistném krytí, které nepřesahuje 35 milionů – takové krytí volilo přes 59 procent řidičů. Střední pojistné krytí v rozmezí 50 až 70 milionů sjednalo přes 31 procent majitelů aut či motorek, vysoké krytí do 150 milionů pak 10 procent,“ komentuje data Zbyněk Laisek, partner portálu Porovnej24.

Ať už se tedy chystáte na dovolenou svým vozem do oblíbených dovolenkových destinací, nebo jste jen vášniví řidiči kteří si svět raději užívají za volantem auta, pojištění určitě nepodceňte. Přeceňovat byste zase neměli vaše řidičské schopnosti: podle meziročního srovnání Autoklubu České republiky vzrostl v loňském roce počet obětí dopravních nehod na našich silnicích o 63 osob – a být součástí podobné statistiky si nepřeje snad nikdo z nás.
5cd1878536e3cobrazek.png

Více na Porovnej24.CZ

Reklama