Víno je odedávna jedinečným stimulačním prostředkem, který zvyšuje emoce a schopnosti zážitku. Obsahuje tisíce látek, které působí na zdraví člověka. Proto jsou také již od dávných časů známy desítky léčebných předpisů založených na působení vína na organizmus...

Konečně jsme se dočkali. Nastal čas léta, prázdnin, dovolených, čas víkendů na chatách a chalupách, čas odpočinku. Každý z nás má o prožití svého volného času jiné představy, ale myslím, že na jednom bychom se shodli všichni.

Večerní posezení s přáteli u grilu, pochutnávání si na vynikajících lahůdkách a k tomu nezbytná sklenka vína patří určitě k oblíbeným kratochvílím snad každého z nás.

A právě o vínu chceme dnes povídat. Pijeme ho téměř všichni, chutná nám, máme oblíbené značky apod., ale ruku na srdce – málokdo z nás dokáže určit, které víno se hodí k tomu kterému jídlu či společenské situaci. Jste-li zvídaví a rádi se dozvíte něco nového, pak jste na správném místě.

Pojďte se seznámit s vynikajícími Valtickými víny. Víno Valtice přináší na Váš stůl kvalitní odrůdová vína, ve kterých si najdete zalíbení při setkáních se svými blízkými nebo přáteli.

Víno se používalo jako rozpouštědlo při maceraci bylin nebo přímo k léčení. Ještě v roce 1845 obsahoval oficiálně užívaný lékopis 200 druhů léčebných vín a do roku 1892 byly některé druhy vín na předpis a byly placeny jako lék pojišťovnou. Červené víno používáme běžně k posílení organizmu, k léčení střevních potíží, burčák je dobrý proti zácpě, sklenka suchého sektu osvěží, aperitiv zlepší chuť atd. Ochranný účinek látek zvaných polyfenoly se projevuje při pravidelném pití cca 1,5 dcl vína denně. Toto množství vhodně doplňuje jednotlivé složky potravy, pomáhá při trávení, působí příznivě na krevní oběh, oddaluje stárnutí a zvyšuje životaschopnost.

Müller Thurgau - velmi oblíbená odrůda, s jemnou muškátovou vůní a harmonickou chutí, s nižším obsahem kyselin. Můžeme ji doporučit k méně výrazným předkrmům, zeleninovým polévkám, rybám nebo k bílým měkkým sýrům.

Veltínské zelené - jemné víno s ovocnou vůní, žlutozelenou barvou a svěží kyselinkou. Má lahodnou kořenitě mandlovou chuť. Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, sýrům, ale i k smaženým pokrmům.

Rulandské bílé - plné víno zelenožluté barvy a květnaté vůně připomínající kvetoucí kosatec. Zráním získává až chlebnatou příchuť. Dokonale ladí ke kuřecím prsíčkům, k zeleninovým salátům, k sýrům a k mírně pikantním pokrmům.

Ryzlink rýnský - vyniká svojí typickou vůní po lipovém květu a medu, zvýrazněnou kyselinkou a světle nazlátlou barvou. Říká se mu také Lipka. Jeho ušlechtilá vůně a plná harmonická chuť korunuje celkový požitek z vína.
Reklama