truhlik

Když se rozhlédnete po domech a jejich oknech, máme stále co obdivovat. Bohatá záplava květů nenasvědčuje tomu, že už je tu podzim. Neradi si to připouštíme, ale brzy budeme měnit letní truhlíky za podzimní. Co do nich zasadit, aby nás těšily co nejdéle?

Každým rokem se s nimi nerada loučím. Muškáty mi vždycky tak krásně kvetou… Ale stačí jedno mrazivé ráno a je po parádě. A to doslova a do písmene. Mráz muškáty nenávratně poškodí. Jejich listy zčernají a „zvadnou“. Tomuto smutnému pohledu můžeme předejít překrytím netkanou textilií, ale je jen otázkou času, kdy ani tohle nebude stačit.

Proto je dobré sklidit muškáty dříve, uložit je do bezmrazé místnosti a na okna dát truhlíky s odolnějšími druhy.

Čtěte více: Co dělat s muškáty, když ještě kvetou?

Co zasadit do podzimních truhlíků?

  • Chryzantémy - tyto typické krásky podzimu jsou k dostání v nepřeberné škále barev, tvarů a velikostí. Záleží už jen na vás, kam chcete květiny umístit. Velké rostliny se skvěle vyjímají jako solitéry třeba u vchodových dveří nebo na schodech. Ty menší můžete aranžovat ve skupinkách, nebo je zasadit do truhlíků. Samostatně, nebo v kombinaci s jinými podzimními květinami.
  • Evergreenem podzimních truhlíků jsou různé druhy vřesů a vřesovců. Jejich něžné kvítky skvěle doplní třeba zmíněné chryzantémy, nebo dekorativní zelíčka, která se poslední dobou stávají stále populárnějšími.

truhlik

Čtěte také:

Tip na podzimní zdobení. Užijte si křehké krásy vřesu

Podzimní truhlíky nemusí zdobit jen květiny. Co třeba kapusta?

  • Velmi dekorativní a odolné rostliny vhodné do podzimních aranží jsou i ozdobné brusinky. Dobře si rozumí s vřesy, keříčky hebe, nebo se stříbřitým „drátovcem“.

Čtěte také: Jak na podzimní truhlíky? Zkuste ozdobné brusinky

  • A nesmíme zapomenout na otužilé macešky. Zahoďte starý předsudek, že se hodí pouze na hřbitov. Když si vyberete optimisticky žluté, nebo oranžové, nemusíte se bát, že váš truhlík bude působit smutně.

Podzimní truhlíky můžete doplnit zdobnými dýněmi, osvěžit mechem, nebo oživit větvičkami s červenými plody jako na obrázku.

truhlík

Čtěte také: Udělejte si podzimní okenní truhlíky samy

Reklama