seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Toto léto jsou díky TikToku na vrcholu trendy jako Mermaidcore, Tomato girl nebo mléčné nehty. Přidává se k nim další trend, tentokrát make-upový a tím je Latte make-up.

Latte make-up
Ač se zdá, že jde o novinku, opak je pravdou. Latte make-up je inspirovaný vzhledem, který v roce 2018 propagovala vizážistka Tanielle Jai, jejímž základem je bronzová opálená pleť. Nyní se objevil na TikToku v upgradované verzi s pořádným leskem a pořádnou dávkou rozjasňovače – tzv. glam bude trendy celé léto a také na začátku podzimu. Váš obličej má působit zdravě, leskle a opáleně, jako by vás právě políbilo slunce. Díky tomu, že je make-up look plný neutrálních a hnědých odstínů, krásně se hodí i do brzkého podzimu, takže to není žádná rychlokvaška.

Jak na Latte look

  1. Začneme líčením očí. Nejdřív na víčka naneste primer a následně světle hnědý stín. Do očního záhybu naneste tmavý hnědý stín a rozblenděte. Obecně postupujte od světlých stínů k nejtmavším a postupujte takto od vnitřního do vnějšího koutku. Následně přes víčko a do vnitřního koutku naneste zlatý šampaň třpytivý stín. Nakonec vytvořte oční linku, ale místo černé gelové linky zvolte hnědý stín, kterým linku vytvořte.
  2. Pleť by měla být opálená a zbarvená dohněda, proto je kladen důraz na zvýraznění kontur. Použijte podobný stín, jako jste nanesli na oční víčka a dejte je všude, kde na obličeji vzniká stín (čelo, brada, nos i lícní kosti).
  3. Následně vezměte ještě třpytivý stín a dejte ho na špičku nosu, pod obočí a na líčka. Všechny produkty by měly být s hnědým podtónem, včetně tvářenky.
  4. Rty pojměte jednoduše. Nechte je přirozené nebo přidejte trochu lesku, hnědou rtěnkou také nic nezkazíte.


Zdroj: teenvogue, refinery29, bustle

Reklama