Záplava slunečních paprsků, voda a pro mnoho z nás také dobré jídlo – to vše se pojí s létem, které je v plném proudu. „Nejen my, ale i naši čtyřnozí přátelé potřebují v parných dnech hlídat pitný režim, správně vyváženou stravu a dostatečný přísun vitamínů. Ať už se svým psem trávíte léto relaxací doma, dovolenou u moře, nebo si užíváte aktivně sportem, správná životospráva je základ,“ vysvětluje Adéla Palacká, specialistka na výživu značky Fitmin.

fitmin1. Nepodceňujte pitný režim

Dostatečný příjem tekutin je třeba bedlivě hlídat, zejména v létě. V optimálním případě by měl pes vypít zhruba 50 ml vody na kilogram živé hmotnosti/den. Pro představu to znamená, že pejsek vážící 10 kg by měl vypít kolem 0,5 l vody za den. Samozřejmě v letních měsících či při zvýšené fyzické zátěži může být množství přijaté vody o něco větší.

 

2. Skladování krmiva

Krmivo rozhodně nevystavujte přímému slunečnímu záření nebo vysokým teplotám. Ideálně uchovávejte zásoby krmení v místnostech s teplotou, která nepřesahuje 25 °C. V opačném případě může docházet k jeho rychlejšímu kažení. Co se týká krmiva, které se sype přímo do misky, opět by měl být pravidelně kontrolován jeho stav. Obzvlášť velký pozor je potřeba dávat ve chvíli, kdy máte krmivo vlhké či jakkoli upravované (přídavek vývaru, lososového oleje, vařená strava). U tohoto typu krmiva může opět docházet k rychlejšímu kažení (žluknutí, plesnivění, kontaminaci hmyzem – např. vajíčky od much).

 

3. Výživový doplněk není nikdy na škodu

Léto přímo vybízí ke sportování a venkovním aktivitám. Pokud váš mazlíček patří mezi sportovní typy, zařaďte do jeho stravování výživový doplněk Fitmin Sport, který podpoří jeho fyzickou výkonnost.

Letní chvilky u vody pejsky příjemně osvěží. Při častém koupání (někdy i v kalnějších vodách) se však může kvalita srsti i kůže zhoršit. Pro tyto případy je vhodné sáhnout po výživovém doplňku Fitmin Srst, který podporuje správnou činnost kůže a její obnovu.  Kvalitu srsti a kůže rovněž podpoříte podáváním Fitmin Lososového oleje, který navíc posílí výkonnost i imunitu.

Jestliže se v létě přesouváte na dovolenou a trávíte hodně času na cestách, váš pejsek může být vystresovaný a mít rychlejší trávení. Pro tyto případy určitě oceníte výživový doplněk Fitmin Gastro, který napomůže obnovit případnou nerovnováhu v trávicím traktu.

Výživové doplňky je možné zakoupit u vybraných prodejců nebo na e-shopu Fitmin.

  • Fitmin Sport 150g balení za doporučenou cenu 186 Kč
  • Fitmin Srst 150g balení za doporučenou cenu 152 Kč
  • Fitmin Lososový olej 1l balení za doporučenou cenu 279 Kč
  • Fitmin Gastro 150g balení za doporučenou cenu 186 Kč

4. Strava na cestách

Během dlouhé cesty na letní dovolenou upřednostněte stejný typ i formu krmiva, na které je pes běžně zvyklý. Pokud Vám to cesta neumožní, pejska raději na případnou změnu krmiva připravte předem, nejlépe 14 dní před odjezdem začněte s pozvolným přechodem.

5. Odměna pro cestovatele

I přes dodržování všech zásad správného a bezpečného cestování jsou delší přesuny v automobilu pro většinu psů zátěžovou situací. Dopřejte mu proto jeho oblíbenou pochoutku, aby věděl, že je vše v pořádku a cestování zvládá na jedničku. Nejen na cestách váš pejsek ocení lehce stravitelnou pochoutku Fitmin Snax nuggets, která je složena pouze z čerstvého masa a extrudované rýže. Svému mazlíčkovi můžete vybrat ze 4 variant: s játry, kuřecím masem, jehněčím masem a zvěřinou. Pochoutky jsou k dostání k dostání u vybraných prodejců a na e-shopu za doporučenou cenu 149 Kč.

fitmin

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.czwww.vimcimkrmim.cz.

Reklama