Jste kuřák a chcete letošní dovolenou využít k vaší celkové očistě od kouře z cigaret? Pak je tento tip právě pro vás! Pokud si ale nejste jisti, zda dokážete odolat všem svodům léta, mezi které jednoznačně patří i holdování cigaretám, pak si na dovolenou zabalte s sebou raději i žvýkačku Nicorette FreshFruit.

Žvýkačky Nicorette FreshFruit můžete použít vždy, když dostanete chuť na cigaretu. Nahradíte tak všechny cigarety žvýkačkami, anebo pomocí žvýkaček alespoň snížíte počet vykouřených cigaret za den. Lahodné ovocné aroma žvýkačky vám zachutná natolik, že zapomenete na chuť cigarety.

A navíc – ovoce se k létu hodí lépe než cigareta. Nicorette FreshFruit je volně k dostání ve všech lékárnách. Balení obsahuje 30 žvýkaček a jeho doporučená cena je Kč 220,-.

Nicorette FreshFruit

NicoretteŽvýkačka Nicorette FreshFruit je určena pro ty, kteří se svou závislostí dosud marně bojovali. Sytě ovocná příchuť žvýkačky FreshFruit totiž zpříjemní odvykání i těm nejzarytějším kuřákům. Nicorette FreshFruit je ideální pro lidi, kteří chtějí přestat kouřit úplně nebo pro začátek jen snížit počet vykouřených cigaret do doby, než se odváží rozloučit se s cigaretami nadobro. Nikotinové žvýkačky jsou účinným prostředkem náhradní nikotinové léčby,s jejichž pomocí mají lidé závislí na tabáku až dvojnásobnoui šanci, že se ke kouření již nevrátí. Žvýkačky současně řeší okamžitě i situace ve chvílích, kdy si kuřák nemůže zapálit, například ve vlaku nebo v letadle. Žvýkačky se vyrábějí ve dvou variantách s obsahem 2 mg nebo 4 mg nikotinu. Užívání přípravků Nicorette podpořila i Světová zdravotnická organizaceii.

Cigaretou se do lidského organizmu dostává více než 4000 nebezpečných látekiii,  řada z nich může způsobit rakovinu. Při odvykání dodávají přípravky náhradní nikotinové léčby do organizmu odvykajícího kuřáka omezené množství „čistého“ nikotinu, které by kuřák měl postupně snižovat. Množství nikotinu je upraveno tak, aby při doporučeném způsobu dávkování nevyvolávalo fyzickou závislost. Naopak snižováním dávek se kuřák fyzické závislosti zbavuje.

Kuřáctví významně ovlivňuje kvalitu života. Jen v České republice zemře každý rok vlivem kouření 18.000 osob, tedy za téměř každé páté úmrtí může cigareta. Pasivní kouření se každý rok podílí na úmrtí dalších 1500 lidí. Přesto v Česku aktivně kouří více než dva miliony lidí, i když by se podle výzkumů až 70 %[i]v z nich chtělo závislosti zbavit.

Jak správně užívat žvýkačky Nicorette FreshFruit

Žvýkačky Nicorette FreshFruit 2 mg, 4 mg se užívají v okamžiku, když se u kuřáka dostaví chuť na cigaretu. Velikost dávky nikotinu ve žvýkačce by měla být zvolena podle míry závislosti kuřáka na nikotinu. Silní kuřáci by měli zahájit léčbu přípravkem Nicorette FreshFruit 4 mg. V ostatních případech je vhodná počáteční léčba  přípravkem Nicorette FreshFruit 2 mg. Doporučená délka léčby je alespoň 3 měsíce a pravidelné užívání žvýkaček by nemělo překročit 12 měsíců.Reklama na lék.
NicoretteNicorette FreshFruit Gum 2 mg, Nicorette FreshFruit Gum 4 mg.
Nicotini resinas. Léčivé žvýkací gumy. Orální podání.
Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
McNeil AB, Helsingborg, Švédsko; Místní zástupce: Johnson & Johnson, s. r. o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel.: +420 227 012 111

Poznámky:
i Silagy C., Mant D., Fowler G., Lancaster T., Nicotine replacement for smoking cessation (review). Cochrane Database of Systematic Reviews. In: The Cochrane Library, Issue 1, 2001, Oxford: Updates Software.

ii World Health Organization Regional Office for Europe Copenhagen, European Strategy for Tobacco Control, 2002; WHO European Strategy for Smoking Cessation Policy, Revision 2004

iii WHO Tobacco Alert, July 1996, Internet Edition
iv Králíková, E., Kozák, J.T. [http://www.dokurte.cz]